Ar tabako vartojimas lemia sveikatos problemas?


Įvadas. Pagrindinės sąvokos. Tabako vartojimas. Tabako poveikis sveikatai. Išvados. Literatūra. Diagrama. Tabako gaminių suvartojimas nuo 2005 iki 2012 metų. Diagrama. Kasdien rūkantys gyventojai pagal lytį.

Žmogaus gyvenime yra svarbiausia turėti gerą sveikatą, kad visada jaustųsi sveikas ir nesirgtų įvairiomis ligomis. Tačiau dažnai žmonės silpnina savo sveikatą dėl įvairių žalingų įpročių, vienas iš dabartinių žalingų įpročių yra rūkymas. Lietuvoje pastebima grėsminga tendencija, kad nepaisant įvairiausių priemonių riboti tabako gaminių prieinamumą žmonėms, tabako vartojimas didėja. Tik ne daug žmonių susimąsto, kodėl yra užrašyta ant cigarečių pakelio „RŪKYMAS ŽUDO“, o dauguma rūkančių šių perspėjančių ir gąsdinančių užrašų nebepastebi. Taigi pasaulyje plintantis rūkymas tampa vis didesne ir svarbia problema. Tad ar tabakas daro didelė įtaką sukeliant ligas ne tik savanoriškai cigaretes rūkantiems žmonėms, bet ir tiems, kurie yra priversti kvėpuoti pastarųjų išpučiamais cigarečių dūmais?

Darbo metodai – analizavau literatūrą kurios šaltiniai buvo paimti iš internetiniu svetainių pvz. Vikipedija, Lietuvos priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenių asociacija, Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir t.t. Statistikos duomenis, lenteles, grafikus nagrinėjau pagal Lietuvos statistikos departamento pateiktus duomenis.

Šiame darbe bus analizuojama tabako gaminių suvartojimas, pagal statistinius rodiklius Lietuvoje nuo 2005 metų iki 2012 metų, kasdien rūkančių gyventojų procentinė dalis pagal lytį, Tarptautinės statistinės ligų ir sveikatos problemų klasifikacijos (TLK–10), statistiniai rodikliai ir metai.

Šioje diagramoje pateikiama tabako gaminių suvartojimo statistiniai rodikliai Lietuvoje nuo 2005 metų iki 2012 metų. Pagal statistinius duomenis matyti, kad vienas gyventojas mažiausiai suvartojo 2010 metais, tai yra 791 cigaretė, o nuo 15 metų ir vyresnio amžiaus gyventojas daugiausiai suvartojo 2007 metais - 1 525 cigaretes.

  • Microsoft Word 211 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (1481 žodžiai)
  • Universitetas
  • Giedre
  • Ar tabako vartojimas lemia sveikatos problemas?
    10 - 3 balsai (-ų)
Ar tabako vartojimas lemia sveikatos problemas?. (2015 m. Gegužės 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-tabako-vartojimas-lemia-sveikatos-problemas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 06:22
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo