Ar vaikystėje / paauglystėje susiformavęs įprotis rašyti trumpąsias mobiliojo telefono žinutes be skyrybos ženklų gali pakenkti jaunosios kartos rašymo įgūdžiams? - Literatūra, 7 potemė


Ar vaikysteje/paauglysteje. Ar vaikystėje / paauglystėje susiformavęs įprotis rašyti trumpąsias mobiliojo telefono žinutes be skyrybos ženklų, be didžiųjų raidžių, be diakritinių ženklų, vartojant netaisyklingas arba mažai. Sms zinuciu rasimo be skirybos zenklu poveikis paaugliams. Iprotis rasyti trumpasias mobiliojo telefono zinutes be skiribos zenkl. Trumpuju zinuciu zala. Kalba 7 mobiliuju telefonu. Mobiliuju zinuciu minusai. Ar sms zinutes kenkia rasymui. Ar vaikystėja. Sms zodziu trumpiniai.

7 potemė 12 klasei 2015 m. Literatūra (Kultūra). Literatūros šaltiniai ir planas. Parašyta kokybiškai. Potemė apie mobiliojo telefono žinutes. Ar netaisyklingas sms rašymas gali pakenkti rašymo įgūdžiams?
7. Ar vaikystėje / paauglystėje susiformavęs įprotis rašyti trumpąsias mobiliojo telefono žinutes be skyrybos ženklų, be didžiųjų raidžių, be diakritinių ženklų, vartojant netaisyklingas arba mažai žinomas santrumpas gali pakenkti jaunosios kartos rašymo įgūdžiams? Argumentuotai išsakykite savo požiūrį.

Šiuolaikinis pasaulis yra neatskiriamas nuo jaujų technologijų. Jos yra dažnai naudojamos ne tik tarp suaugusiųjų, bet ir jaunimo tarpe. Tačiau vis dažniau pasigirsta kalbų, kad jauni žmonės per daug sureikšmina informacines technologijas. Kai kurie iš jų net gi tampa priklausomi nuo jų. O viena pačių dažniausių informacinių technologijų priemonių yra mobilusis telefonas. Su jo pagalba jauni žmonės susisiekia vienas su kitu, rašo žinutes, net neišeidami iš savo namų. Tai yra naudinga iki tol, kol tai nekenkia jų kalbai. O ypač rašymui. Jaunoji karta yra kūrybinga ir jau sumąstė savo bendravimo kalbą, kurią vartoja trumposiomis žinutėmis. Tai dažniausiai yra trumpiniai ar net gi naujai sugalvoti žodžiai. Taip pat nenaudojami skirybos ženklai ir didžiosisos raidės. Būtent šių trumpųjų žinučių rašymas yra kenksmingas jauniems žmonėms. Jie gali tiesiog užmiršti savo gimtąją kalbą. Taigi, šiandien savo kalbėjime bandysiu atskleisti kokią žalą jaunų žmonių rašymui turi trumpųjų tekstinių žinučių rašymas.

Trumpųjų žinučių rašymas gali skatinti klaidų atsiradimą rašysenoje. Tai yra viena didžiausia mobiliojo telefono keliama žala jauniems žmonėms. Paauglystėje vaikas dar tik mokosi taisyklingai rašyti. Jam formuojasi rašymo įpročiai.

  • Microsoft Word 51 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (986 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ar vaikystėje / paauglystėje susiformavęs įprotis rašyti trumpąsias mobiliojo telefono žinutes be skyrybos ženklų gali pakenkti jaunosios kartos rašymo įgūdžiams? - Literatūra, 7 potemė
    9.5 - 15 balsai (-ų)
Ar vaikystėje / paauglystėje susiformavęs įprotis rašyti trumpąsias mobiliojo telefono žinutes be skyrybos ženklų gali pakenkti jaunosios kartos rašymo įgūdžiams? - Literatūra, 7 potemė. (2015 m. Sausio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-vaikysteje-paauglysteje-susiformaves-iprotis-rasyti-trumpasias-mobiliojo-telefono-zinutes-be-skyrybos-zenklu-gali-pakenkti-jaunosios-kartos-rasymo-igudziams.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 19 d. 01:54
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo