Ar verta išsaugoti senamiesčius, dvarus ir jų parkus?


Ar verta susitaikyti su savo silpnumu rasinys. Zemaitijos dvarai. 7 lietuvos miestu senamiesciai. Kaip issaugoti tautos unikaluma. Senamiesciai. Lietuvos dvarų parkai magistriniai. Referatas lietuvos dvarai. Kaip išsaugoti lietuvių tautos unikalumą. Judita vaičiūnaitė „penelopė”. Apie renavo dvara skaidres.

Senamiesčiai, dvarai ir parkai – tai mūsų senosios kultūros atspindžiai, bylojantys apie lietuvių tautos kultūros bei istorijos vystymąsį. Kiekvieno miesto ar miestelio istorija turi unikalių, tik jai vienai būdingų, bruožų. Deja, įvairių suiručių, nuosmukių metu juos dažnai padengia užmaršties kalėjimo voratinkliai. Laikui bėgant visa tai įgauna kitokią istorinę vertę. Tautos kultūrą, tradicijas išsaugoti yra labai svarbu, nes tik tai skiria mus nuo kitų šalių, savo išskirtine kultūra mes ir esame įdomūs užsieniečiams. Taigi savo kalboje atskleisiu lietuvių kultūros objektų išsaugojimo reikšmę ir būtinumą.

Vienas iš svarbiausių Lietuvių kultūros objektų yra miesto senamiestis. Tai yra miesto centras ir svarbiausia miesto dalis. Senamiestis mena tautos praeitį, todėl jame yra rengiamos įvairios tautinės šventės, mugės.

Nuo viduramžių būdamas politiniu didžiosios Lietuvos kunigaikštystės centru, vilnius turėjo didžiulės įtakos kultūriniam ir architektūriniam rytų europos vystymuisi. Nežiūrint užpuolimų ir dalinių sugriovimų, jis išsaugojo įspūdingus gotikos, renesanso, baroko ir klasicizmo pastatų kompleksus bei viduramžių miesto struktūrą ir natūralią aplinką, dėl to įtrauktas į unesco paveldo sąrašą.

Kitas svarbus Lietuvai senamiestis – kėdainių. Senoji kėdainių dalis paskelbta respublikinės svarbos urbanistiniu paminklu. Valdant radviloms, šis miestas buvo statomas europos miestų pavyzdžių ir dėl to jis unikalus savo išplanavimu, gatvių bei aikščių tinklu.

įspūdingas ir klaipėdos senamiestis, kuris iš kitų didžiųjų Lietuvos miestų senamiesčių išsiskiria savo architektūros stiliumi ir planine gatvių struktūra. Klaipėdos miesto senamiestis yra geometriškai labai taisyklingai išdėstytas, betokioje mažoje šalyje kaip Lietuva beveik kiekviename jos kampelyje galima juos rasti menančius įvairius istorinius laikotarpius. Deja, daugelis jų yra apleisti ir apgriuvę, taip bylojantys apie savo dramatišką praeitį. Besidomint Lietuvos dvarais, neišvengiamai sužinoma ir apie šalies regionų istoriją ir kultūrą.

žemaitijos dvarai: rietavas, plungės dvaro ansamblis, renavo, plinkšių rietavo dvaras suklestėjo xix a. Viduryje.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (525 žodžiai)
  • Mokykla
  • Nik
  • Ar verta išsaugoti senamiesčius, dvarus ir jų parkus?
    10 - 3 balsai (-ų)
Ar verta išsaugoti senamiesčius, dvarus ir jų parkus?. (2011 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-verta-issaugoti-senamiescius-dvarus-ir-ju-parkus.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 06:33
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo