Ar verta literatūrą skaityti kaip vienos ar kitos epochos dokumentą? - Literatūra, 27 kalbėjimo potemė


27 poteme. Literatura epochos dokumentas. Lietuvos knygos epochos dokumentai. Ar verta literatura skaityti kaip epochos dokumenta. Ar verta literatura skaityti kaip vienos ar kitos epochos dokumenta.?. Epochos dokumentas. Literatūra- epochos dokumentas. Kodel verta skaityti knygas kalbejimas. Kodel verta skaityti literatura. Ar verta literatura skaityti kaip dokumenta.

12 klasės kalbėjimo potemė. Tema: Literatūra (Kultūra). 27 potemė ir planas.

27. Ar verta literatūrą skaityti kaip vienos ar kitos epochos dokumentą? Savo požiūrį pagrįskite Lietuvos literatūros pavyzdžiais. ( P.Cvirka, K. Donelaitis, S. Parulskis ).


Šiandieninis mūsų pasaulis – labai modernus, nenuspėjamas, sudėtingas,o apie praeitį sakoma, kad tai atgyventa,nuobodu ten buvo, šiandienai praeitis nebeaktuali ir stengiamasi viską pamiršti, kiti sako, kad reikia atgal nesigręžioti. Ne visai tai yra tiesa. Kai kurie žmonės žvelgia atgal - į praeitį, kurią skirsto smulkiau – į epochas. Kiekviena jų turi kažką savita, tai nėra tiesiog praeitis, tai yra tai, kas buvo su tam tikrais specifiniais aspektais, kurie buvo labiau pabrėžiami nei kitose epochose. Ir problemos, kurios sprendžiamos skirtinguose laikotarpiuose, persidengia, tai yra – kartojasi, tik vienam laikmetyje išryškinamos gal labiau vienos, kitame kitos. Panašūs ir jų sprendimo būdai. Juk ir dabar, ir tada gyveno žmonės, jie turėjo jausmus, kažką veikė, kažko siekė. Tokie jie ir buvo vaizduojami literatūroje. Skaitant knygą galima justi, iš kokio laikotarpio ji pagal tam tikras daleles:žodžius, epitetus, išsireiškimus, net tarmę, bet problema daugiau ar mažiau lieka aktuali ir dabar.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (998 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ar verta literatūrą skaityti kaip vienos ar kitos epochos dokumentą? - Literatūra, 27 kalbėjimo potemė
    10 - 1 balsai (-ų)
Ar verta literatūrą skaityti kaip vienos ar kitos epochos dokumentą? - Literatūra, 27 kalbėjimo potemė. (2014 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-verta-literatura-skaityti-kaip-vienos-ar-kitos-epochos-dokumenta-literatura-27-kalbejimo-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 23:31
×