Ar verta literatūrą skaityti kaip vienos ar kitos epochos dokumentą? rašinys


Nuo pat istorijos aušros žmonės siekė įamžinti savo patirtį ir ją perteikti ateinančiomis kartoms. Renesanso epochoje. Persikelkime į Mažąją Lietuvą ir pasukime laiko ratą 100 metų į priekį. Taigi įprasta manyti , jog svarbiausi epochą liudijantys dokumentai yra istorijos vadovėliai , žinynai , atlasai , kronikos. Kultūros , meno ir tautos istorijos.

Nuo pat istorijos aušros žmonės siekė įamžinti savo patirtį ir ją perteikti ateinančiomis kartoms. Vienas reikšmingiausių žmogiškosios patirties perteikimo būdų yra menas – pasaulio ir savęs suvokimo raiška tam tikru būdu sutvarkytais vaizdais, garsais, formomis. Literatūra paprastai apibūdinama kaip žodžio menas. Bet dažniausiai šiuo terminu įvardijama ,, tautos, epochos arba visos žmonijos rašytinių ir spausdintinių kūrinių visuma, raštija“. Nuo rašto atsiradimo parašyta įvairių literatūros kūrinių, tačiau jie, praėjus daug metų, dėl kitoniškos kalbos, vaizduojamo pasaulio ar įvaizdžių tampa sunkiai skaitomi ir suvokiami, dėl to galbūt ir nelabai patrauklūs skaitytojui. Tačiau tokią literatūrą verta skaityti kaip svarbų epochos dokumentą, kadangi joje galima rasti vieno ar kito laikotarpio kultūros, meno ir tautos istorijos atspindžių. Remdamasis senosios Lietuvos literatūros pavyzdžiais, bandysiu pagrįsti šią mintį.

Seniausia Lietuvos literatūra buvo pradėta kurti 16 a., Renesanso epochoje. Renesanso reformacija

pažadino Lietuvą iš kultūrinio sąstingio, suaktyvino tautinę raštiją. Įsigalėjus požiūriui, kad spausdintas literatūrinis kūrinys yra pats geriausias paminklas, XVI a. LDK poetai, norėdami, kad būsimosios kartos turėtų kuo didžiuotis, ėmė eiliuotai aprašinėti gyvenamojo meto įvykius, šlovinti kuo nors pasižymėjusius savo amžininkus.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (753 žodžiai)
  • Mokykla
  • Povilas
  • Ar verta literatūrą skaityti kaip vienos ar kitos epochos dokumentą? rašinys
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Ar verta literatūrą skaityti kaip vienos ar kitos epochos dokumentą? rašinys. (2015 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-verta-literatura-skaityti-kaip-vienos-ar-kitos-epochos-dokumenta-rasinys.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 11 d. 09:12
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo