Ar verta litertūrą skaityti kaip vienos ar kitos epochos dokumentą?


Ar verta litertūrą skaityti kaip vienos ar kitos epochos dokumentą?

Kiekvienas laikmatis turi savų ypatumų. Visų pirma, literatūros tekstas gali būti svarbus tautos tapatybę liudijantis dokumentas. Iš skirtingų epochų literatūros galime suprasti kaip tuometinėje visuomenėje buvo priimta bendrauti, kokiomis temomis kalbėtis, net kokios mintys sukosi to laikotarpio žmonių galvose. Skaitydami literatūrą galime išsiaiškinti tam tikrus dėsningumus, kurie būdingi bet kokiam laikotarpiui. Kuo daugiau nagrinėsime istorijos dokumentus tuo daugiau turėsime informacijos ir sugebėsime daryti atitinkamas išvadas. Nesvarbu, tai bus istorijos šaltinis ar grožinė literatūra. Nuo pat raštijos atsiradimo pradžios iki mūsų dienų literatūros fenomenas yra suvokiamas kaip nenutrūkstamas procesas. Ne vieno literatūros teoretiko teigimu, raštinės kultūros tekstuose nagrinėjamų problemų, literatūros žanrų bei konvencijų kaita turėtų būti siejama su istorinių laikotarpių virsmais, kurie lemia besikeičiančią žmogaus kaip socialinės būtybės pasaulėvoką. Todėl kyla klausimas, ar literatūros tekstas gali būti suvokiamas ne tik kaip grožinis kūrinys, tačiau ir kaip istorinis dokumentas, liudijantis apie anuomet gyvenusių žmonių patirtį?

Nemaža medžiagos „Metai“ duoda žemdirbystės istorijai ir apskritai XVIII a. valstiečių baudžiauninkų ūkinės veiklos charekteristikai. Poemoje ne tik aprašomi tų laikų žemės darbo įrankiai, dirvos paruošimo būdai, auginamos kultūros, gyvasai ūkio inventorius, bet ir svarbiausi laukų darbai tokie kaip rugiapjūtė ir šienapjūtė, kurie yra siejami su liaudies kalendoriumi ir papročiais.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (1144 žodžiai)
  • Mokykla
  • Justina
  • Ar verta litertūrą skaityti kaip vienos ar kitos epochos dokumentą?
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Ar verta litertūrą skaityti kaip vienos ar kitos epochos dokumentą?. (2015 m. Kovo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-verta-litertura-skaityti-kaip-vienos-ar-kitos-epochos-dokumenta.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 07 d. 06:54
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo