Ar vertinga knyga šiais laikais?


Rasinys apie riterius ar esama siais laikais. Knyga kalba siais laikais. Rasinys apie technologijas siais laikais. Ar greta musu esama riteriu seis laikai? rasinys.

Ar vertinga knyga šiais laikais? Lietuvių rašinys.

Mokytojais skyrė asmenis, nemokančius lietuvių kalbos. Tačiau žmonės nepasidavė. Beveik visoje Lietuvoje ėmė steigtis slaptosios lietuviškos mokyklos. Už jų steigimą grėsė didelės baudos, arba net mirties bausmė. Caro valdžia uždraudė ne tik lietuviškas mokyklas, bet ir lietuvišką spaudą. Buvo negalima spausdinti leidinių lietuviu kalba. Lietuvių spaudos draudimas tęsėsi 40 metų. Tokia politika buvo tikimasi surusinti Lietuvos gyventojus. Rusijos valdžia uždraudė nuo XVI a. Lietuvoje veikusį Vilniaus universitetą. Lietuviai išsisklaidė Rusijos imperijoje. Tačiau, nepaisant Rusijos valdžios pastangų, spausdintas žodis pasiekdavo paprastus žmones. Draudžiama lietuviška literatūra buvo spausdinama už Rusijos imperijos ribų, Rytprūsijoje, JAV, Tilžėje, Ragainėje, bei slapta gabenama į Lietuvą. Knygų platinimu rūpinosi vyskupas Motiejus Valančius, vėliau–J. Tumas-Vaižgantas, P.Vileišis, daugelis kitų Lietuvos šviesuolių. Juos caro valdžia žiauriai persekiojo.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2013 m.
  • 1 puslapis (450 žodžiai)
  • Mokykla
  • Misschaos17
  • Ar vertinga knyga šiais laikais?
    10 - 2 balsai (-ų)
Ar vertinga knyga šiais laikais?. (2013 m. Sausio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-vertinga-knyga-siais-laikais.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 21 d. 07:26
×