Ar Vokietijos investavimas į infrastruktūrą pagerintų šalies ekonomiką?


Ar Vokietijos investavimas į infrastruktūrą pagerintų šalies ekonomiką?


Vokietijos biudžetui 2014 metai buvo labai naudingi: nuo 1969 metų pirmą kartą pasiektas subalansuotas biudžetas. Sumažėjus nedarbo lygiui, Vokietija išsimokėjo skolas ir 2017 metais buvo užfiksuotas net 36,6 milijardų eur. biudžeto perteklius.

Vokietija yra federacinė parlamentinė respublika. Federacija ir žemumos yra savarankiškai valdomos savo biudžetų. Jos turi dirbti kartu, kad įvykdytų su biudžetu susijusius ES įsipareigojimus bei drausmes. Federacinio biudžeto sudarymas Vokietijoje atliekamas remiantis gerai išvystytomis teisinėmis, konstitucinėmis ir administracinėmis sistemomis. Vokietijoje biudžetas veikia kaip pagrindinė fiskalinės politikos priemonė, kaip taisyklė mažinanti skolą ir kaip naujausia ES ekonomikos valdymo sistema. Finansavimo klausimus, pirmiausia, nagrinėja Federacinė finansų ministerija, bet ginčytini klausimai yra aptariami ir sprendžiami politiniu lygmeniu, taip pat ir atskirose ministerijose, jeigu reikia. Šio proceso kulminacija yra “skaičiai ", pagal kuriuos Vyriausybė pritaria bendram asignavimų dydžiui kiekvienai ministerijai. Pagrindinis privalumas, susijęs su "iš viršaus į apačią" sudarytu biudžetu, yra didesnis tikrumas, kurį jis įneša į fiskalinės politikos kryptis, ypač kai jos siejamos su išteklių paskirstymu ir didesniu vidaus ir tarptautiniu pasitikėjimu viešųjų finansų tvarumu.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (772 žodžiai)
  • Universitetas
  • Elvinas
  • Ar Vokietijos investavimas į infrastruktūrą pagerintų šalies ekonomiką?
    10 - 3 balsai (-ų)
Ar Vokietijos investavimas į infrastruktūrą pagerintų šalies ekonomiką?. (2018 m. Lapkričio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-vokietijos-investavimas-i-infrastruktura-pagerintu-salies-ekonomika.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 06 d. 01:35
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo