Ar žemdirbiška pasaulėjauta grįsti klasikiniai lietuvių literatūros kūriniai suprantami jaunajai skaitytojų kartai?


Ar žemdirbiška pasaulėjauta grįsti klasikiniai lietuvių literatūros kūriniai suprantami jaunajai skaitytojų kartai ? Savo mintis pagrįskite literatūros pavyzdžiais. Išplėstinis planas.


Jaunoji karta dažniausiai renkasi gyvenimą kuo didesniame mieste, jai gatvės, kavinės, dangoraižiai yra didžiausias grožis, tad žemdirbiška pasaulėjauta grįsti kūriniai yra nesuprantami, nes kaimas šiai kartai pasidarė tik poilsio, laisvalaikio praleidimui skirta vieta. Žmogus užaugęs mieste nėra auklėjiamas kaip žemdirbys, darbas įsivaizduojamas ofisuose, prie kompiuterių, jaunuoliai nėra patyrę ir išgyvenę žemės darbų, tad skaityti, suprasti, kaip ir kodėl lietuvių klasikų kūriniuose tiek daug dėmesio skiriama žemdirbystės darbams yra sunku. Jaunajam skaitytojui nesuvokiama, kaip žmogus, aprašomas XVIII amžiaus  Mažosios Lietuvos lietuvių grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio poemoje „Metai”, vasaros darbams atiduoda visą savo laiką, turi keltis tik patekėjus saulei, jam nesuprantami tokie darbai kaip mėšlavėžis, kuris būrams toks nuotaikingas, prasmingas ir linksmas: „Vis tekini, kits kitą neigi pranokdami šoko“. Arba sunku įsivaizduoti, jog vienas sunkiausių vasaros darbų, t.y. šienapjūtė, gali priminti linksmą susibūrimą, kur „ laukai kaip skruzdėlyns knibždėti pagavo,/ Ir gaspadoriai su bernais šienaudami spardės”. Įsigilinę į poemą “Metai” matome, kad darbas – pagrindinis ir nuolatinis būro gyvenimo palydovas. Be gamtos varganas, nepilnas, be atramos, net nesuprantamas būtų būro gyvenimas.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1124 žodžiai)
  • Mokykla
  • Eligijus
  • Ar žemdirbiška pasaulėjauta grįsti klasikiniai lietuvių literatūros kūriniai suprantami jaunajai skaitytojų kartai?
    10 - 2 balsai (-ų)
Ar žemdirbiška pasaulėjauta grįsti klasikiniai lietuvių literatūros kūriniai suprantami jaunajai skaitytojų kartai?. (2016 m. Kovo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-zemdirbiska-pasaulejauta-gristi-klasikiniai-lietuviu-literaturos-kuriniai-suprantami-jaunajai-skaitytoju-kartai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 21:50
×