Ar žmogus gali rinktis ir yra atsakingas už veiksmus?


Ar žmogus visada gali rinktis ir yra atsakingas už savo veiksmus. Dažniausiai žmogus gali rinktis ir yra atsakingas už savo veiksmus. Kartais pats žmogus nesirenka , bet vis dėlto jaučiasi atsakingas už savo veiksmus. Baisiausia , kai žmogus gali rinktis , bet nesijaučia atsakingas už savo veiksmus. Taigi , tik nuo žmogaus atsakomybės renkantis kaip elgtis priklauso jo santykiai su kitais , gyvenimo pilnatvė ir laimė.

Šiais laikais žmonės yra varžomi įvairiausių apribojimų bei visuomenėje nusistovėjusių normų - dažnai iš tėvų perimame tam tikras taisykles, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, net nesusimąstydami, kas geriausia mums patiems. Ir vis dėlto, prieš vienaip ar kitaip pasielgiant, žmogui būtina apmąstyti galimus pasirikimo variantus bei pasirinkti labiausiai priimtiną jam pačiam, neužmirštant apgalvoti šio pasirinkimo pasekmes. Tačiau ar visada įmanoma rinktis? Žmogaus galimybę rinktis bei atsakomybę už savo veiksmus aprašo ne vienas rašytojas: tai XVI amžiaus anglų dramaturgas Viljamas Šekspyras bei XX amžiaus pradžios lietuvių rašytojai Vincas Mykolaitis-Putinas ir Balys Sruoga.

Kartais pats žmogus nesirenka, bet vis dėlto jaučiasi atsakingas už savo veiksmus. Žmogaus pasirinkimas labai dažnai priklauso ne tik nuo jo paties – didelę įtaką pasirinkimui daro draugai, šeima, artimieji. Artimųjų įtaka žmogaus pasirinkimui aprašoma XX amžiaus lietuvių rašytojo Vinco Mykolaičio-Putino psichologiniame-intelektualiniame romane „Altorių šėšėly“. Romano pagrindinis herojus Liudas Vasaris į kunigystę įstoja ne savo noru – jį pastūmėja tėvai.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (689 žodžiai)
  • Mokykla
  • Augustė
  • Ar žmogus gali rinktis ir yra atsakingas už veiksmus?
    9.3 - 3 balsai (-ų)
Ar žmogus gali rinktis ir yra atsakingas už veiksmus?. (2015 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-zmogus-gali-rinktis-ir-yra-atsakingas-uz-veiksmus.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 16 d. 11:43
×