Arabai ir islamo atsiradimas


Arabai ir islamo atsiradimas. Islamas - monoteistinė religija, antra pagal dydį pasaulyje. Arabai (al arab) - Vidurio Azijos ir Šiaurės Afrikos tautų grupė. Islamo religijos simbolis. Simbolio reikšmė. Pranašas Mahometas. Uolos mečetė ( Jeruzalėje). VIIa. Pastatyta Uolos mečetė Jeruzalėje. Arabų kultūra. Arabai. Religija. Maistas. Arbatos patiekimas Tunise. Muzika. Islamo religijos bruožai. Koranas – šventoji musulmonų knyga. Penki islamo ramsčiai. Medina- antrasis šventasis islamo miestas. Arabų kalifas. Islamo moterys.

Islamas - monoteistinė religija, antra pagal dydį pasaulyje. Ją išpažįsta apie 20 % žemės gyventojų. Islamo religija atsirado VII a. Arabijoje, kai Mahometas suvienijo arabų gentis.Daugiausiai paplitusi pietvakarių Azijoje ir šiaurės Afrikoje. Jos išpažinėjai musulmonai tikivieninteliu ir amžinu dievu Alachu ir jo pranašu Mahometu. Musulmonų maldos namai mečetė.

Pusmėnulis – jauno mėnulio pasirodymas reiškia islamo kalendoriaus kiekvieno mėnesio pradžią. Žvaigždė – valdžią ir dieviškumą, žalia spalva simbolizuoja gyvybę.

Taip pat Medinoje Mahometas įgijo ne tik religinę, bet ir politinę valdžią. Tikinčiųjų sparčiai daugėjo. Medinos valdovu tapusio Mahometo kariuomenė nugalėjo priešininkus Mekoje. Sugrįžęs į gimtąjį miestą Mahometas Kaabos šventykloje sudaužė pagoniškus stabus, o pastatą pavertė musulmonų švenčiausia vieta.IkI Mahometo mirties, remiantis islamu, arabų gentys buvo suvienytos ir sukurta beveik visą Arabijos pusiasalį apimanti centralizuota valstybė.

VIIa. Pastatyta Uolos mečetė Jeruzalėje. Po Mekos ir Medinos ji yra trečioji pagal reikšmę šventoji musulmonų vieta. Pagal tradiciją tikinama, jog nuo mečetėje esančios uolos pranašas Mahometas pakilo į dangų.

Mahometas reikalavo paklusti vieninteliam tikram dievui Alachui ir mokė gailestingumo, pamaldumo bei sąžiningumo. Anot pranašo , paskutinio teismo dieną Alachas teisiąs žmones. Dorieji keliaus į rojų, nusidėjėliai į pragarą. Po Mahometo mirties pgrindinės jo mokymo tiesos buvo surašytos į šventąją musulmonų knygą – KORANĄ.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 2252 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (641 žodžiai)
  • Justina
  • Arabai ir islamo atsiradimas
    10 - 10 balsai (-ų)
Arabai ir islamo atsiradimas. (2015 m. Birželio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/arabai-ir-islamo-atsiradimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 22:45
×