Arbata mūsų gyvenime


Referatas apie arbata. Arbata žmogaus gyvenime. Skaidre apie arbata. Tyrimai apie arbata. Arbatos gerimo tradicijos kinijoje ir lietuvoje. Arbatos gerimo tradicijos europoje. Arbatos tradicijos lietuvoje. Karštas gėrimas lietingai dienai. Kava arbata referatai. Kursinis apie arbata.

Įvadas. Informacinių šaltinių apžvalga. Pagrindinės sąvokos. Arbatos istorija. Arbata lietuvoje. Tyrimų rezultatų analizė. Išvados. Informacinių šaltinių sąrašas. Priedai. Tyrimo objektas: lietuvos žmonės. Tyrimo tikslas: išsiaiškinti, koks arbatos poreikis šiuolaikinėje visuomenėje. Tyrimo uždaviniai. Apklausti kuo įvairesnio amžiaus ir išsilavinimo žmonių. Ištirti žmonių požiūrį į arbatą. Tyrimo hipotezės. Arbatos gėrimo tradicijos laikui bėgant kinta. Dauguma žmonių neteikia pirmenybės vienai ar kitai arbatos rūšiai. Kokybė ir kaina – du svarbiausi kriterijai renkantis arbatą. Tyrimo metodai. Informacinių šaltinių apžvalga. Anketinė apklausa. „tea“ ir kiti pasaulyje naudojami rašybos ir tarimo būdai kilę iš vieno šaltinio. „te“ reiškia „arbata“ kinų amoy tarme. Anot lietuvių kalbos žodžių kilmės tyrėjo algirdo sabaliausko, žodis „arbata“ - ypatingas, netgi keistas. Jis „sulydęs“ du visiškai skirtingų kalbų žodžius: lotynų „herba“ (žolė) ir kinų „te“ (arbatžolė). Taigi pažodžiui verčiant būtų. Žolės žolė!

Arbatą geria visas pasaulis. Daugiau už arbatą geriama tik vandens. Žiemą namuose maloniai šildo karšto skaidraus gėrimo gurkšnelis, karštą vasaros dieną tas pats stebuklingas skystis gaivina. Ši nuostabi lapų ištrauka yra neatsiejama žmonijos kultūros dalis.

Dažnas kiekvieną rytą pradeda nuo arbatos puodelio. Paplepėti taip pat jaukiau gurkšnojant žaliųjų, baltųjų, raudonųjų ar juodųjų žolelių gėrimą.

kol nesiskundžiau sveikata, ištisai plempiau kavą ir maniau, jog be jos negaliu gyventi. Tačiau sutrikus kraujospūdžiui ir širdies ritmui, ėmiau gerti arbatas ir kavos nebepasigendu , - šaltą, lietingą rytą stebėjosi mano bendradarbė, anksčiau be kavos neįsivaizdavusi savo kasdienybės.  karšta, gardi, saldi, stipri, garuojanti, kvepianti, šviežia, nuostabi, puiki, šilta, šalta, gaivi, auksinė, varinė, stimuliuojanti, tonizuojanti - stebuklingas gaivinamasis gėrimas, puikus vaistas nuo daugelio ligų. Ją ne šiaip sau geria - ragauja, gurkšteli, gurkšnoja, siurbčioja, mėgaujasi. Ją ruošia, pliko, kaičia, verda ne tik sau - jos ir kitiems siūlo, ja vaišina ir vaišinasi. Ji kvapiai garuoja, jos kvapas pasklinda, už tea ir kiti pasaulyje naudojami rašybos ir tarimo būdai kilę iš vieno šaltinio. te reiškia arbata kinų amoy tarme. Anot Lietuvių kalbos žodžių kilmės tyrėjo algirdo sabaliausko, žodis arbata - ypatingas, netgi keistas. Jis sulydęs du visiškai skirtingų kalbų žodžius: lotynų herba (žo apie stimuliuojantį gėrimą, vėliau pavadintą arbata, pirmą kartą užsiminta 2700 m. Pr. M. E. Kinų metraščiuose, todėl šio gėrimo tėvyne laikoma kinija. Ilgą laiką arbata buvo vartojama tik kaip vaistas ar tonizuojantis gėrimas, ruošiamas iš šviežių arbatžolių.

Tangų dinastijos laikotarpis (618-907 m. E. M. ) tapo arbatos aukso amžiumi. Tuomet arbata pradėta gerti ne tik imperatoriaus ir kilmingųjų dvaruose, bet ir arbatinėse, neturtingųjų kinų namuose. Tada buvo parašytas ir pirmasis išsamus traktatas apie arbatą (jos auginimą, ruošimą, saugojimą, vartojimą ir gydomąsias savybes). Tuo laikotarpiu buvo geriama tik žalioji arbata.

Xvii amžiaus pradžioje kinija, užmezgusi prekybinius ryšius su europos valstybėmis, pradėjo eksportuoti žaliąją produkciją. Taip susidarė didysis arbatos kelias (kaip ir šilko, cinamono ar kiti, turėję didelės įtakos žmonijos raidai, tautų kultūriniams ryšiams). Iš pradžių, vos pasirodžiusi europoje arbata buvo išskirtinai aristokratiškųjų visuomenės sluoksnių prerogatyva, nes kainavo labai brangiai.

  • Sociologija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 77 KB
  • 2011 m.
  • 15 puslapių (2240 žodžiai)
  • Universitetas
  • Eva
  • Arbata mūsų gyvenime
    10 - 1 balsai (-ų)
Arbata mūsų gyvenime. (2011 m. Vasario 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/arbata-musu-gyvenime.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 04:22
×