Arbatos tiekimas ir logistika


Įvadas. Arbatos auginimas ir apdorojimas. Vytinimas. Sukimas. Fermentacija. Džiovinimas. Rūšiavimas. Arbatos tiekimo grandinė. Tiekimo tarpininkai. Asortimento neatitikimai. Komunikaciniai ryšiai. Vartotojai. Išvados. Naudota literatūra.


Faktai rodo, kad arbata kilusi iš Kinijos, o gerokai vėliau ją imta auginti ir Indijoje. XVIII amžiuje keliautojai į Indiją užfiksavo dokumentuose, kad arbata pasirodė Asamo regione. Šiaurės Rytų Indijos Aukštutinio Asamo regione buvo rasta arbatos krūmelių, ir pirmosios Indijos arbatos dėžutės pasiekė Londoną 1839 m. Tais pačiais metais Asamo arbatos sėklos buvo sėkmingai pasėtos Ceilone. Indijos generalinis gubernatorius lordas Bentickas tik 1844 m. oficialiai paskelbė, kad Indijoje atrasta arbata, ir pakvietė plėtoti arbatos pramonę.

Tikslas – išanalizuoti arbatos tiekimo grandinę

Per pirmąjį perdirbimo etapą siekiama apsaugoti arbatos lapelius nuo pažeidimų ir paspartinti šilumos, susidarančios dėl nepaliaujamo augalų ląstelių kvėpavimo, išsiskyrimą. Veikiant šalto oro srovei drėgmės lieka apytikriai 50–60 proc. Priklausomai nuo įrangos ir klimato toks perdirbimas trunka 6–18 valandų. Vytinimo proceso metu vyksta svarbūs cheminiai pokyčiai. Padidėja ląstelės membranos pralaidumas ir ląstelė ima irti. Joje padaugėja amino, organinių rūgščių bei kofeino, stiprėja polifenolių poveikis.

Susisukimas sudaro būtinas sąlygas polifenoliams fermentuotis. Nuo lapų masės fizinės būklės priklauso deguonies pasiskirstymas, būtent tam ir naudojamas mechaninis sukimas arba smulkinimas, plėšymas bei susukimas naudojant priešpriešiais besisukančius volus.

  • Logistika Referatas
  • Microsoft Word 281 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1077 žodžiai)
  • Kristina
  • Arbatos tiekimas ir logistika
    10 - 10 balsai (-ų)
Arbatos tiekimas ir logistika. (2016 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/arbatos-tiekimas-ir-logistika.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 16:57
×