ArcGIS


Kas yra arcgis. ArcMap paleidimas. ArcMap naudojimo instrukcija. Popieriniai topografiniai žemėlapiai prieš GIS. Pvz. Koordinačių laukelis , rodantis pelės žymos padėties žemėlapyje koordinates. ArcMap naudotojo sąsajos naudojimas. Standard įrankių juosta. Tools įrankių juosta. Simbolių nustatimas. Žemėlapio pavadinimas. Paruošymas spausdinimui. Galutiniame ţemėlapyje gali būti šie maketo elementai.


Kaip reikia valdyti ArcMap, kad galėtume išgauti duomenis iš GIS. Išnagrinėkime kaip veikia ArcMap naudotojo parametrai.

Mes kursime poligoninio sluoksnio ţemės paskirties (Naudmenų - p) temą pagal normines vertes – žemės paskirties / žemės dangos tipus. Pirmiausia išanalizuosite kiekvieno atributų

, ir įrašas bus pažymėtas mėlynai), atitinkamas objektas bus pažymėtas žemėlapyje (jei norite matyti pažymėtą žemėlapio objektą, dešiniuoju mygtuku spustelėkite langelį įrašo priekyje ir pasirinkite Flash (blykčioti) arba Zoom to (didinti iki)).

Legendos, arba sutartinių ţenklų, vieta ţemėlapyje parenkama taip, kad būtų gautas geras vaizdinis balansas. Ji gali būti su rėmeliu arba be rėmelio. Galima manyti, kad tai tik mažytė dizaino užduotis; svarbiausia, kad legendos elementai būtų išdėstyti aiškiai ir tinkama tvarka. Legenda daţnai turi pavadinimą, pabrėžiantį viso ţemėlapio pavadinimą. Legendoje reikia pateikti visus ţemėlapio simbolius, kurie nėra savaime suprantami; šie simboliai ir legendoje, ir žemėlapyje turi atrodyti visiškai vienodai.

Rėmelį reikia pridėti paskutinį, kai visi kiti elementai yra savo vietoje. Rėmelis brėţiamas aplink kai kuriuos arba aplink visus žemėlapio elementus. Rėmeliai atskiria kartografinius elementus vieną nuo kito ir daro žemėlapius lengvesnius skaityti. Jei rėmelis nubrėţtas aplink visą žemėlapį, žemėlapis atrodo

„užbaigtas“. Pridėkite rėmelį prie ţemėlapio: spustelėkite įterpimo (Insert) meniu komandą Neatline (rėmelis), pažymėkite parinktį Place around all elements (aplink visus elementus) ir pasirinkite dvigubą graduotą (Double, Graded) kraštinės stilių bei tuščią (Hollow) foną. Spustelėkite OK. Elementų pasirinkimo (Select Elements) įrankiu pakeiskite rėmelio dydį, kad rėmelis tilptų į žemėlapio lapą: spustelėkite rėmelį ir traukite rankenėlę.

Kaip sužinojote atlikdami šį pratimą, maketo elementai, pavyzdžiui, legendos, šiaurės rodyklės ir masteliai įkeliami į maketo sritis. Jei norite pataisyti į sritį įkeltą dokumento dalį, konvertavimo į grafinį formatą (Convert to Graphics) komanda galite dokumento sritį padalinti į atskirus grafinius komponentus. Ši

Žemėlapis arba Objekto sritis – turėtų būti didesnė už visas kitas, ir turinys turėtų būti perteiktas tinkamais simboliais.

Pavadinimas – antros eilės pagal svarbą; nurodo pagrindinę žemėlapio paskirtį arba turinį ir konkrečią vietą bei laiką. Skirtas pranešti auditorijai ţemėlapio temą.

Legenda – pagalbinis pavadinimo elementas, kuriame aprašyti visi nežinomi arba unikalūs žemėlapio simboliai.

Žemėlapio mastelis – trečios eilės pagal svarbą kaip dizaino elementas, bet pateikti jį reikia – jis padeda ţemėlapio skaitytojui orientuotis.

Kraštinės ir rėmeliai – elementų hierarchijoje uţima ţemiausią vietą ir skirti akių judėjimui emėlapiu riboti.

  • Microsoft Word 3075 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2482 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jaroslav
  • ArcGIS
    10 - 9 balsai (-ų)
ArcGIS. (2016 m. Birželio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/arcgis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 16:07
×