Archeologiniai kasinėjimai Egiptas, Graikija, Mesopotamija, Roma


Archeologiniai tyrimai Egipte. Archeologiniai tyrimai Mesopotamijoje. Archeologija ir Biblija. Archeologiniai kasinėjimai Graikijoje ir Italijoje. Pompėjos kasinėjimų istorija. Herkulanumo kasinėjimų istorija.

Senovės Egipto tyrinėtojai: pirmasis Herodotas V a. pr. Kr. Jis aprašė Egiptą, nes jis herodotui atrodė ypatingas dėl daugelio savo stebuklų ir dėl to, kad nenusakomo grožio paminklų ten galėjai atrasti dažniau nei kur nors kitur. Deja jo pastebėjimai dažnai klaidingi bet jų pakanka, kad susidarytų įspudis jog egiptiečiai yra išskirtinė tauta_ talentinga, tačiau inoringa.

Kitiems antikos keliautojams, kaip kad Diodoras, Sikulas ir Strabonas egiptiečių „vaikiški prietarai“ atrodė sunkiai suderinami su stulbinamais technikos laimėjimais.

Romėnų rašytojai- Plutarchas, Apulėjus, labiau domėjosi kaip toji išmintis reiškiama per religines idėjas, ypač juos domino išplitęs Isis kultas. Ankstyvoji krikščionybė autoriai Eusebijas, Klemensas Aleksandrietis aprašė Egipto tikėjimą ir apeigas, vien kad porytų jų klaidingumą. Didžioji jo dalis istorijos yra žuvusi.

  • Istorija Konspektas
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2014 m.
  • 2 puslapiai (1039 žodžiai)
  • Vita
  • Archeologiniai kasinėjimai Egiptas, Graikija, Mesopotamija, Roma
    10 - 8 balsai (-ų)
Archeologiniai kasinėjimai Egiptas, Graikija, Mesopotamija, Roma. (2014 m. Lapkričio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/archeologiniai-kasinejimai-egiptas-graikija-mesopotamija-roma.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 05:48
×