Architekto įvaizdis visuomenėje (etinis aspektas)


Įvadas. Architektas. Nuo amatininkų iki inžinierių. Architekto ir kliento santykiai. Architekto profesijos etiniai principai. Visuomenės požiūris. Naudotos literatūros sąrašas.

Dabartinis etapas glaudžiai susijęs su naujų pastatų statyba. Šalies įvaizdis tiesiog atsispindi nuo supančios architektūros.

Civilizuoto pasaulio raidos analizė rodo, kad svarbus vaidmuo jame tenka architektams ir techniniam personalui.

Architektas privalo sukūrti konstrukciją atitinkančią visus keliamus reikalavimus. Todėl jų darbas itin svarbus šalies raidai. Architekto įvaizdis visuomenėje formuojasi per daugelį metų. Architekto, kaip inžinieriaus, atsakomybė- tai yra vienas pagrindinių jo teigiamo arba neigiamo įvertinimo visuomenėje aspektų.

Jis projektuoja gyvenamųjų ar visuomeninės paskirties pastatus (mokyklas, teatrus, įstaigas ir kt.), pramonės ir žemės ūkio pastatus, atlieka dizaino darbus rekonstruojant istorinius pastatus ir konservuojant kultūros paveldą, atlieka įvairių rūšių pastatų interjerų ar parodų dizainą, rengia veiklų, reikalingų norint gauti leidimą statyboms, ir landšafto išplanavimo dokumentus. Kartais dirba su visų lygmenų valdžios atstovais ir organizacijų valdžia, ar savivalda. Architektas taip pat vertina architektūrinio dizaino sprendimus dizaino ir projekto planavimo srityse, konsultuoja apie tinkamiausius statybos stilius, atlieka mokslo darbus ir mokymus apie architektūrą bei apstatytos aplinkos planavimą. [1]

Architekto įvaidžio formavimasis visuomenėje – tai ilgas procesas, kuris siekia žmogaus atsiradimo laikus. Nenuginčijamas yra faktas, jog mūsų pasaulio suvokimas susiformavo jau prieš tūkstančius metų: pažiūris į gerovę, komforto troškimas ir valdžios, galų gale religijos. Architektai, kurie nori būti teigiamai įvertinti visuomenėje privalo kurti atsižvelgiant į užsakovo požiūrį. Svarbu suvokti, kokio rezultato tikimasi.

Pirmieji technikos įrankiai nebuvo išrasti. Šie dalykai (pagal filosofus) buvo atsitiktinai rasti ir pritaikyti. Tai buvo pvz. lazdos, akmenys, ragai. Aktas kai gyvūnas panaudojo kaip įrankį daiktą, vadinamas žmogaus atsiradimu. Šis veiksmas įvardijamas kaip darbas. Tai įvyko maždaug prieš 2 mln metų, terciaro periodo pabaigoje. [3]

Vėliau šie daiktai buvo apdorojomi. Taip atsirado įrankiai. Labai ilgai tuos įrankius mokėjo pasidaryti visi. Vėliau situacija pasikeitė. Astirado amatininkų sluoksnis. Amatas-tai verslas, kada žmogus padaro kažką vertingo nauduodamas savo rankas ir nesudėtingą įrangą.

Daiktų gamybos technologija buvo laikoma paslaptyje ir perduodama iš kartos į kartą. Ši tendencija išliko iki šiol (pvz. aludariai). Amatininkai buvo pirmieji technikos kūrėjai ir gamintojai. Dažnai jie buvo vergais. [3]

Pirmieji cechai atsirado kai startavo išradybinė veikla,vėliau-inžinierinė. Po mašinų atsiradimo, amato pradėjo nebeužtekti. Šis laikotarpis (XVII-XVIII šimtmetis) įvardijamas kaip Naujieji Laikai. Tada atsirado technikai ir inžinieriai.

  • Architektūra Referatas
  • Microsoft Word 78 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2404 žodžiai)
  • Universitetas
  • Anna
  • Architekto įvaizdis visuomenėje (etinis aspektas)
    10 - 7 balsai (-ų)
Architekto įvaizdis visuomenėje (etinis aspektas). (2015 m. Rugsėjo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/architekto-ivaizdis-visuomeneje-etinis-aspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 02:48
×