Architektūriniai ansambliai


Baroko arhitekturiniai ansambliai lietuvoje. Architektūrinius ansamblius.

Aptarkite jums pažįstamus architektūrinius ansamblius ar atskirus pastatus jų funkcionalumo, estetikos ir idėjų raiškos aspektais. Kaip tokiame kontekste vertintumėte šiuolaikinę architektūrą?

Nuo XIV amžiaus iki XVIII a. Lietuvos architektūroje labiausiai buvo pasižymėję gotikos renesanso ir baroko stiliai. Biblijos teorija remiasi prielaida, kad pastato forma neatsiejama nuo funkcijos. Estetikos patyrimas taip pat atitinka funkcijos patyrimui. Erdvės teorijoje yra teigiama, kad architektūra formuoja erdvę, ji kalba apie jos ribas, kuria uždarą erdvę. Gotikos, renesanso ir baroko epochą jungia estetikos, funkcionalumo aspektai, be kurių nebūtų išryškėje atskiri pastatai ar architektūriniai ansambliai priklausę to laiko epochai. Šių dienų architektūra yra visiška priešingybė to laiko apochoms, kuriose buvo būdinga grakštumas, puošnumas, prabangumas, išryškėję pagrindinės architektūrinės formos kalbant apie šiuolaikinę architektūrą joje, vis labiau būdinga siekis keisti architektūros „veidą“, suteikiant jai daugiau išraiškingumo, šiuolaikinio novatoriškumo.

Gotikos stilius įsigali po 1387 metų krikšto Lietuvoje, labiausiai atsispindėjo architektūroje. Gotika – tai miesto menas. Gotikos grožis asocijuojasi su trimis savybėmis: tobulumu , proporcijomis ir aiškumu. Gotikinė katedra traktuojama kaip dieviškasis miestas. Buvo manoma, kad bažnyčios ištaigingumas, architektūros interjero grožis pakylėja tikinčiuosius į tikro ryšio su dievu aukštumas ir atitraukia žmogų nuo žemiškų rūpesčių. Taip pat gotikinės katedros interjero ikonografija siekia įprasminti Dievo įsikunijimo idėją. Vertingiausias vėlyvosios gotikos laikotarpio paminklas išlikęs Lietuvoje yra Šv.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 9 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (587 žodžiai)
  • Mokykla
  • Justina
  • Architektūriniai ansambliai
    10 - 3 balsai (-ų)
Architektūriniai ansambliai. (2012 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/architekturiniai-ansambliai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 17:08
×