Architektūros istorija. Partenonas


Partenono planas. Partenono architektūra. Partenonas įkūrėjai. Architekturos stiliai skaidrės. Partenono stilius. Partenonas architektura. Partenonas architekturos stilius. Referatas architekturos istorija. Architekturos istorija referatas.

Partenonas. Architektūra. Literatūros šaltiniai.

Partenonas yra Dorėnų peripteralinės(Peripteralinis - terminas, vartojamas aprašyti Graikijos šventykloms, kad yra tik viena eilė išorinių kolonų iš visų keturių pusių. Tai buvo būdinga Dorinėms šventyklomsis senovėje. Tai reiškia, kad ši forma susideda iš stačiakampio grindų plano su nedideliu kolonu žingsniu, ir kolonų tinklas yra - (8 x 17), todėl kolonos apima vis struktūrą. Kiekvienas įėjimas turi dar papildomas šešias kolonos priešais jį. Dviejų tipų interjero kambariai yra, Naos, kuriame yra didelė kulto statula. Mažesnis kambarys (opisthodomos) buvo naudojamas kaip iždo kambarys. Čia yra šventyklos planas.

  • Microsoft Word 971 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (530 žodžiai)
  • Adomas
  • Architektūros istorija. Partenonas
    8 - 1 balsai (-ų)
Architektūros istorija. Partenonas. (2012 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/architekturos-istorija-partenonas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 03 d. 12:01
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo