Architektūros istorija Senųjų civilizacijų architektūra


Pratarmė. Architektūros istorija. Senųjų civilizacijų architektūra. Architektūros istorija. Antikinė architektūra. Pirmykštės bendruomenės statiniai Lietuvoje. Medinės pilys ir jų gynybiniai įrenginiai. Mūrinės statybos pradžia Lietuvoje. Viduramžių architektūra. Renesansinė architektūra. Barokinė architektūra. Klasicizmo architektūra. Romantizmo, istorizmo ir jugendo architektūra. Informacijos šaltiniai.

Dalyko savarankiškas darbas – tai studentų savarankiškos studijos, numatytos dalyko studijų programoje, vadovaujamos dėstytojo. Yra dvi savarankiško darbo rūšys:

darbas, atliekamas pagal dėstytojo parengtą savarankiško darbo užduotį - referatas, analizė ir kt. (Ruošia neakivaizdinių studijų studentai).

darbas, nereglamentuotas užduotimi (pasirengimas, seminarams, koliokviumams, praktiniams darbams, pasirengimas egzaminams ir kt.

Studentai neturi apsiriboti vien tik perskaitytoje literatūroje išdėstytų minčių ir faktų atpasakojimu, konspektavimu ar nurašymu. Ruošiant savarankiškus darbus turi atsispindėti autoriaus kūrybiškumas, jo paties samprotavimai.

Vidurinioji karalystė - tai aukštos kultūros, mokslo ir technikos išsivystimo laikotarpis.

Statiniai iš didžiulių akmenų ar akmens plokščių. Taip pat ištisos sienos.

Dažniausiai vyravo ilgos storos sienos, pilonai, viduje būdavo rengiamos šventyklos. Pagrindiniai elementai: kolonos, kapiteliai.

Koks pastatas Romoje vadinamas kupolo statybos meno šedevru? Apibūdinkite jį.

Tai statramstinės sistemos ir orderinės jos išraiškos. Žymiausias romėnų architektūros šedevras - Atėnų Akropolis.

Piliaklniuose – gyvenvietėse buvo nuolat gyvenama, o piliakalniuose – slėptuvėse, tik pasislepti nuo priešų. Piliakalniuose – slėptuvėse buvo įrengta tik būtiniausi pastatai, tvirtesnės gynybinės sienos, išgyventi priešų puolimą. Buvo tvirtesnės gynybinės sienos.

Pirmykštės bendruomenės laikotarpyje pastatai buvo paprasti – sienų konstrukcijoms naudojamas vertikalių rastų karkasas, užpildytas šakomis ir apkrėstas molio sluoksniu bei gulščių rastų, suręstų kampuose sąsparomis, konstrukcija.

Pilyse – slėptuvėse, tik slepiamasi nuo priešų. Pilyse – tvirtovėse buvo nuolat gyvenama. Pilyse – slėptuvėse buvo įrengta tik būtiniausi pastatai.

Medinių vartų konstrukcijos buvo įvairios: nuo pakeliamų iki uždaromų. Pagal pilies įrengimo vietą buvo daromos vartų konstrukcijos. Jei aplink pilį būdavo vanduo, tai vartai dažniausiai būdavo įrengiami nuleidžiami, kurie tuo pačiu atlikdavo ir gynybinę bei apsauginę funciją. Daugiausiai paplitę buvo atidaromi vartai, nes juos įrengti ir pastatyti trukdavo greičiausiai.

Tikslai: Analizuoti ir įvertinti gotikinio stiliaus atsiradimo sąlygas ir stiliui būdingus bruožus; Palyginti gotikinio stiliaus pastatus su romaninio stiliaus pastatais.

Atsirado kai Italijos ekonomika pradėjo kilti, pradėjus prekybą su Rytų šalimis. Žmonės pradėjo suprasti, kad gyvenimas ne pagal "Dievo įstatymus", ir kad žmogus savo jėgomis gali pats daug pasiekti. Susidarius naujam gyvenimo būdui (pakilo pragyvenimo lygis) pradėjo vystitis ir nauji menai: amatai, tapybos stiliai, architektūros pokyčiai.

Nauji fasado ir interijiero sprendimai - atsisakyta aukštų bažinyčios bokštų, dėmesys sutelkiamas į kupolus, kupolinius skliautus, kryžminius skliautus, pusapskritės ir segmentines arkas, piliastrus ir baliustradas.

Medininkų pilis. Pilis pastatyta lygumos pakraštyje. Šiaurėje ir vakaruose ją saugo pelkė. Turėjo 4 bokštus ir 4 vartus.

Šv. Kazimiero bažnyčia. Didžiausia Lietuvoje baroko bažnyčia bei pirmasis barokinis sakralinis statinys, esantis Senamiesčio pietinėje dalyje.

Pagrindinė statybinė medžiaga buvo keraminės plytos, kaip rišamoji medžiaga naudotos kalkės. Mūryta taikant renesansinį plytų rišimo būdą arba kitas rišimo sistemas, kartais net mūryta ir be sistemos. Akmenys ir plytos naudoti ir pamatams mūryti. Pastatai tinkuoti iš abiejų pusių.

Pagrindiniai laikantys konstrukciniai elementai – kolonos ir mūro sienos. Pastatai dengti plokščiomis medinėmis perdangomis, cilindriniais ir kryžminiais skliautais ir kupolais. Didesnių tarpsnių plokščias medines perdangas per vidurį laikė metalinės pakabos sujungtos su stogo konstrukcija. Stogų laikančioji konstrukcija – medinės gegnės ir gegninės santvaros. Pastatų dekoro plastika buvo gipsinė, nors taikyta ir striuko technika.

  • Microsoft Word 97 KB
  • 2016 m.
  • 29 puslapiai (6270 žodžiai)
  • Karolis
  • Architektūros istorija Senųjų civilizacijų architektūra
    10 - 2 balsai (-ų)
Architektūros istorija Senųjų civilizacijų architektūra. (2014 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/architekturos-istorija-senuju-civilizaciju-architektura.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 26 d. 13:15
×
98 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo