Architektūros klausimai konspektas


Kokybiško , gero pastato bruožai. Pastatų tipologija bent 5 tipai. Vieno ir dviejų aukštų vienbučiai gyvenamieji pastatai svarbiausi argumentai už ir prieš. Pagrindiniai 5 iššūkiai projektuojant ir statant dangoraižį. Pagrindiniai 5 iššūkiai projektuojant ir statant kupolą. Pagrindiniai 5 iššūkiai projektuojant ir statant kalėjimą. Pagrindiniai 5 iššūkiai projektuojant ir statant tiltą. Pagrindiniai 5 iššūkiai projektuojant ir statant oro uostą. Pagrindiniai 5 iššūkiai projektuojant ir statant apžvalgos ratą. Pagrindiniai 5 iššūkiai projektuojant ir statant bokštą. To pat aukščio perdangos ilgio pokyčiai didėjant apkrovai. Stendinės perdangos plokščių gamybos sąvoka. Pjaustomų perdangos plokščių galimos konfigūracijos. Senos ir naujos nomenklatūros surenkamos kiaurymėtosios perdangų plokštės. Skirtumai ir panašumai. 120 – ką reiškia skaičiai pateiktoje plokštės markėje. Kaip kinta kiaurymės skirtingų aukščių plokštėse. Trys perdangų plokščių rėmimo variantai stambiaplokštėje statyboje. Šių plokščių armavimo ypatumai. Plokštės tipas atramos šonų skaičiaus prasme tinkantis lodžijoms. Balkonų perdangos elementų storiai ir konkrečių storių cm priežastys. Kokie galimi balkoninių plokščių įrengimo atvejai Kaip tvirtinamos balkonų konstrukcijos sienose , nesudarant šalčio tiltelių ? Kokias perdangas sąlyginai vadiname metalinėmis. Koks yra sijų profilis atsakymą iliustruokite brėžiniais ? Kaip metaliniai elementai yra jungiami tarpusavyje. Reikalavimai šioms jungtims. Sustambinto surenkamo b elemento įrengimas ant metalinės sijos atsakymą iliustruokite brėžiniais. Sustambinto surenkamo b elemento įrengiamo ant metalinės sijos lyginimas su monolitine perdanga optimalumo prasme.


Kokybiško, gero pastato bruožai: 1 esminis statinio reikalavimas yra mechaninis atsparumas ir pastovumas.2 esminis statinio reikalavimas yra gaisrinė sauga. 3 esminis statinio reikalavimas yra higiena, sveikata, aplinkos apsauga. 4 esminis statinio reikalavimas yra naudojimo sauga .5 esminis statinio reikalavimas yra apsauga nuo triukšmo. 6 esminis statinio reikalavimas yra energijos taupymas ir šilumos išsaugojimas.

Pastatų tipai: gyvenamieji pastatai, biurų pastatai, pramoniniai pastatai, prekybos centrai, mokyklos, viešbučiai, ligoninės, arenos, automobilių salonai.

14. Vieno ir dviejų aukštų vienbučiai gyvenamieji pastatai: svarbiausi argumentai už ir prieš. Vieno aukšto. Už: daugiau galimybių kabančioms luboms, stoglangiams, stumdomos sienos gali padidinti vietą name, daugiau gyvenamojo ploto (nėra laiptų), mažiau energijos sąnaudų, lengviau ir greičiau statyti ir apšiltinti, lengviau senesniems ir specialiųjų poreikių žmonėms, lengviau pernešti daiktus. Prieš: sunaudojamas didesnis žemės plotas, didesnis stogo ir pamatų plotas.

Dviejų aukštų. Už: daugiau privatumo, sunaudojamas mažesnis žemės plotas, mažesnis pamatų ir stogo plotas, gražus vaizdas pro antro aukšto langus, ekonomiškesnis šilumos atžvilgiu. Prieš: reikia įrenginėti laiptus, stipresnės perdangos tarp pirmo ir antro aukšto, brangesnė statyba (pastolių, kranų nuoma).

1. Apsauga nuo vėjo ir žemės drebėjimų.2. Žmonių evakuavimas gaisro atveju.3. Pastato vėsinimas.4. Aprūpinimas geriamuoju vandeniu.5. Liftų įrengimas (kuo greitesnės, patikimesnės ir ilgesnės vertikalios distancijos, galinčios įveikti liftų sistemas).6. Liftų lynų rezonavimas ir liftų judėjimas pastatui svyruojant dėl stipraus vėjo.

1. Reikalingi ypatingi kranai, kurie galetu reikiama konstrukcija padeti i reikiama padeti2. Stant didelio aukscio kupolus reikalingos ypatingai tvirtos ir lengvos plienines konstrukcijos3. Naturalus vidaus apsvietimas4. Kupolo medziaga turi buti atspari krituliams, vejui5. Irengti pakankamai gera veiksminga vintiliacija gaisro atveju

17. 1. Sukurti tokias kliūtis, kad išvengti kalinių pabėgimo.2. Išdėstyti kalėjimo patalpas taip, kad būtų kuo patogiau ir geriau stebėti visą aplinką.3. Naudojamas ypatingai tvirtas betonas.4. Kalėjimo korpusai turi būti kuo atokiau vienas nuo kito.

5. Komunikacijos turi buti įrengtos taip, kad nesuteiktų galimybių pabėgti kaliniams.

18. 1. Stiprios grandines konstrukcijoms laikyti.2. Naudojamas stiprus plienas, kuris yra plastiškesnis nei mūras, atlaikyti svyravimams.3. Tilto kraštų konstukcijos turi būti aptakios tam, kad būtų išvengtas vėjo pasipriešinimo.4. Tiltas turi atlaikyti žemės drebėjimus, todėl naudojamas plienas (jis plastiškesnis).5. Vanduo turi būti išstumiamas iš konstrukcijų tam, kad įsitvirtintų pagrinduose.

19. 1. Oro uosto forma turi būti apvali tam, kad lėktuvams būtų patogu paimti keleivius ir pakilti.2. Paklimo takai turi būti pakankamai stiprūs, kad atlaikytų besileidžiantį lėktvą.3. Sukurti keleiviams greitesnį būdą atsidurti reikiamoje vietoje.4. Užtikrinti visišką saugumą oro uoste.5. Užtikrinti greitą, tinkamą ir saugų keleivių bagažo pristatymą.

20. 1. Turi būti stiprios konstrukcijos, kad išlaikytų besisukantį ratą.2. Užtikrinti grandinių įtempimą ir tvirtumą.3. Kapsulės kabina turi būti įkonstruota taip, kad visur matytųsi puikus aplinkos vaizdas iš jos.4. Kapsulė turi būti įmontuota taip, kad ji judėtų besisukant ratui (kad žmonės neapsiverstų joje).5. Kapsulėje turi būti įrengta vėdinimo sistema, kad nerasotų stiklas.

1. Pastatas turi atlaikyti stiprų vėją ir žemės drebėjimus.2. Užtikrinti greitą žmonių evakuavimą gaisro metu.3. Liftų įrengimas.4. Turi būti stiprios medžiagos, kad atlaikytų didelias apkrovas.5. Pamatai turi būti padaryti iš stiprios medžiagos.

  • Microsoft Word 6580 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (6415 žodžiai)
  • Rugile
  • Architektūros klausimai konspektas
    10 - 5 balsai (-ų)
Architektūros klausimai konspektas. (2016 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/architekturos-klausimai-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 29 d. 22:05
×
108 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo