Argentina


Argentina. Gamtinė aplinka Gyvoji aplinka Gyventojai ir gyvenvietė Politika ir istorija Kultūra Ekonomika Transportas. Gamtinė aplinka. Paviršius Argentinoje skirtingas rytuose lygumos. Gyvoji aplinka. Šiaurėje būdingos akacijos, kaktusai. Gyventojai ir gyvenvietės. Šiuo metu, Argentinoje gyvena ~ 40 mln žmonių. Kultūra. Argentina – krikščioniška. Politika ir istorija. Argentina yra federacinė prezidentinė demokratinė respublika. Ekonomika. Argentina daugiausia naudos turi iš gamtinių resursų. Argentinoje naudojamas transportas Automobiliai Laivai Lėktuvai Traukiniai.

Paviršius Argentinoje skirtingas : rytuose lygumos, vakaruose kalnai, o centrinėje dalyje pampos. Vyrauja raudonžemiai, drėgnesnėse vietose – rausvi rudžemiai, o sausesnėse – tamsūs rudžemiai, juodžemiai. Argentinoje yra net kelios klimato juostos. Pajūryje drėgna, einant į vakarus sausėja. Vasaros karštos, žiemos vėsios. Šalyje daug upių ir ežerų, iš kurių pagrindinė upė- Parana, kurios baseinas užima šiaurės rytų pusę.

Šiuo metu, Argentinoje gyvena ~ 40 mln žmonių. Jų tankumas yra ~15 žm./km². Dauguma Argentinos gyventojų yra europiečių - 85 %, 14 % Metisų ir 1 % Indėnų. Didžiausias Argentinos miestas – Buenos Airės.

Argentina – krikščioniška šalis. 93% gyventojų save laiko Romos katalikais.

  • MS PowerPoint 922 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (306 žodžiai)
  • Goda
  • Argentina
    10 - 3 balsai (-ų)
Argentina. (2015 m. Sausio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/argentina.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 19:17
×