Arginta įmonės veiklos analizė


įmonės pristatymas. Komercinė ūkinė veikla. Dydis. Strateginiai ir taktiniai tikslai. Verslo sistema, struktūra ir valdymas. Verslo procesų įmonėje anlizė (kaip kuriama įmonėje vertė). Įmonės aplinkos analizė – rinka ir konkurentai. Rinkos apibūdinimas, dydis ir augimas. Partneriai ir konkurentai. Pozicionavimas konkurentų atžvilgiu. Rinkodaros strategija. Finansinė būklė. Spręstinos įmonės problemos. Verslo valdymo modelio taikymas (lean. ). Išvados ir pasiūlymai. Literatūros šaltiniai.

Pastate saulės baterijų jėgaines.

Viena iš pagrindinių UAB „Arginta“ problemų – žemas produktyvumas ir nepakankama darbuotojų kvalifikacija. Žemą produktyvumą, menkas eksporto apimtis sąlygoja palyginti neefektyvūs šiuo metu turimi technologiniai įrenginiai, darbui su kuriais nereikia itin aukštos profesinės kvalifikacijos – pakanka specialiųjų įgūdžių.

Šiuolaikiniai metalo apdirbimo įrenginiai (metalo tekinimo, frezavimo, lankstymo, lazerinės pjovimo staklės) yra ženkliai modernesni už daugelyje įmonių dar naudojamus imlius rankiniam darbui mechaninius įrenginius, reikalaujančius pastovaus dėmesio.

Šiuo metu Lietuvos metalo gaminių sektoriaus konkurencingumą ir tolesnę plėtrą stabdo itin žemas produktyvumas. Vertinant pagal vieno darbuotojo sukuriamą pridėtinę vertę, Lietuvos metalo gaminių sektoriaus produktyvumas yra daugiau nei 9 kartus žemesnis už senųjų ES šalių vidurkį ir daugiau nei 2 kartus – už naujųjų šalių narių. Viena iš to priežasčių – technologiškai pasenę įmonių naudojami įrengimai. Kol kas labai nedaugelis Lietuvos metalo pramonės įmonių turi pažangias metalo apdirbimo stakles. Tačiau problema susijusi ne tik su įmonių infrastruktūra – ne mažiau svarbus rodiklis yra darbuotojų profesine kvalifikacija. Viena iš didžiausių Lietuvos darbo rinkos problemų yra asmenų, baigusių vienokias ar kitokias mokymo ar studijų programas, nepakankamas atitikimas realiems darbo rinkos lūkesčiams. Su ta pačia problema, įsigijusi naujus metalo apdirbimo įrenginius, susidurs ir UAB „Arginta“.

Spręsti šioms problemoms, yra būtina didinti UAB „Arginta“ gamybinio padalinio darbuotojų kvalifikaciją bei dalykinę kompetenciją. Atnaujinant įmonės gamybinius įrenginius – numatyti naują technologinį ceho įrengima – darbuotojų kvalifikaciją, bei sugebėjimas dirbti su naujais įrenginiais vaidins didelį vaidmenį. Todėl atskiroms darbuotojų kategorijoms privaloma vesti kvalifikaciją ir įgūdžius didinančius mokymus.

Stengiamės greitai reaguoti į kintančią rinkos situaciją. Gruodžio mėnesį, pablogėjus rinkos situacijai, pristabdė daugelį gamybos tobulinimo darbų ir susikoncentravo į pardavimus bei kokybės gerinimą.

Kovo mėnesį, padidėjus užsakymų srautui, grįžo prie platesnio gamybos proceso optimizavimo darbų fronto.

Pastaraisiais mėnesiais dirba trumpesnėmis 0,5 dienos sesijomis maždaug 2 kartus per mėnesį.

Tai leidžia palaikyti aukštą pokyčių tempą ir greitai priiminėti koreguojančius sprendimus

Vieni iš pirmųjų mūsų šalyje pradėjo taikyti pažangias gamybos valdymo sistemas , inovatyvius valdymo darbo ir gamybos metodus .

Pritaikant Lean ir Toc Sistema Pridėtine verte padidėjo net trigubai.

Pasak Kvietkauskuo, jeigu ne LEAN ir TOC dėka ( dabar ant įmonės durų kabėtų spyna.)

Kai kurie pasiūlymai įmonei panaikinti kainavo labai mažai ,arba išvis nieko nekainavo o rezultatu pasiekti padėjo pvz.( darbo vietos sutvarkymas )

Įmone sėkmingai išgyveno visus augimo etapus ir iškovojo teisę likti ir toliau plėstis ir stiprėti.

O įkūrė įmonę du darbuotojai kurie neturėjo jokio supratimo apie verslą ir pradėjo jie nuo nulio.

Kaip pasakytu Michael Gerber, jos ištiko Verslumo priepuolis. Bet jie sugebėjo savo darbą paversti verslu.

Jiems teko įgyti antra kvalifikacija, nes kaip buvo parašyta knygoje geras specialistas netampa geru verslininku. Bet jie matydami tik galimybe kuria jie gali pasinaudoti ir dideliu noru sugebėjo prisiderinti būtent prie verslo aplinkos

4. Lean projektų įgyvendinimo patirtis, esminiai principai ir kliūtys: Libros grupės ir kitų įmonių pamokos. Hubertas Petružis

  • Microsoft Word 335 KB
  • 2015 m.
  • 18 puslapių (3336 žodžiai)
  • Universitetas
  • Deividas
  • Arginta įmonės veiklos analizė
    10 - 5 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Arginta įmonės veiklos analizė. (2015 m. Balandžio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/arginta-imones-veiklos-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 18 d. 07:36
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo