Arginta verslo analizė


Istorija. Strategija. Ateities vizija. Vystymas. Dabartis ir ateitis. Įmonė verslo šakos kontekste. Įmonių grupės „Arginta Group“ įkūrėjai ir vadovai. Įmonės produkcija/paslaugos ir technologijos. Įmonės struktura ir pareigybių aprašymas. Darbuotojų skaičius. Firmos dydis. Finansinė būklė. Konkurenciniai pranašumai. Anketinis tyrimas. Įmonės orientacija. Sprendimų priėmimas (aukščiausiame lygmenyje). Naujos paslaugos įvedimas. Darbo laisvė. Atlygis. Apdovanojimas. Laiko paskirstymas. Organizacinės ribos. Analizė/aprašas. Organizacijos antrepreneriškumas. Literatūros šaltiniai.

Lietuvoje nėra daug vandentvarka bei atsinajinančia energetika užsiiminėjančių įmonių, todėl „Arginta" neturi daug konkurentų šiuose srityse.

Metalo perdirbimo srityje yra daug nedidelių privačįų įmonių, didėlio masto, kaip UAB „Arginta" yra tik kelios.

2009 m. darbuotoju skaičius buvo 108, 2011 m darbuotoju skaičius buvo 219 Dabar įmonėje dirba tik 41 darbuotojas. Vidutinis atlyginimas siekia 820 €

o Sudaryti sutarti su mokslo institucijomis dėl studijų koregavimą , kad butu galima ateityje be papildomu apmokimu priimti studentą i darbą.

Nagrinėjant respondentų anketas galima matyti , kad nauju produktu ar paslaugu įvedimas lyginant su konkurentais visiškai nepadidėjo respondentu įvertinimas 1,2 iš 5 balu. Galima teikti kad įmone senokai ne įvedinėjo nauju produktu . Taip pat įmone negali pasigirti kad nuolat gerina savo produkcija 2,8 iš 5 balu.

Vadovai linkę prisiimti rizika 3,7 iš 5 balu . Ateityje jeigu vadovai sumažins truputėli darbuotoju atsakomybe, galėtu padidėti nauju produktu ir paslaugu įvedimas i rinka. Darbuotojai galės prademonstruoti savo kūrybiškumą . Kol kas mes matome kad darbuotojai bijo eksperimentuoti .

Dėlto novatoriškų sprendimu paieška tikrai ne dominuoja 3,1 iš 5 balu

Įmone labiau koncentruoja dėmesį i jau pasiteisinusias paslaugas 3,9 iš 5 balu

Tai iš dalias pateisina kodėl įmone nepasiūlo nauju produktu ir paslaugu.

Aukščiausiame lygmenyje priimami sprendimai atsargiai, nuosekliai ir detaliai nagrinėjamos problemos, korespondentai įvertinio 4 iš 5 balu .

Bet deja tai ganėtinai smarkiai įtakuoja aktyviai galimybių paieškai 2,7 iš 5 balu

Įmone nelabai sparčiai vysto savo tikslus 2 iš 5 i tai tikriausiai įtakuoja kvalifikuotu darbuotoju trukumas tai viena iš problemų kuria įmone dar ne išsprendė.

Dėl sprendimu priėmimo korespondentai prabalsavo 2 iš 5 balu iš tuo galima teigti kad įmanė priima sprendimus kai dažniausiai yra užtikrinta dėl teigiamo rezultato.

I klausima kad Ieškomi kompromisai prieštaringose situacijose tarp vadovybės, darbuotojų, klientų ar tiekėjų korespondentai liko neutralus

Išanalizavus anketą galima pastebėti kad darbuotojai nelabai skatinami plėtoti savo naujas ir novatoriškas idėjas 2,7 iš 5 balu. Viena iš priežasčių gali būti ta kad iš tikrųjų tai nelabai skatinama ir jokio palaikymo iš vadovu puses mes irgi nematome 2,2 iš 5 .Projektų vadovai prieš priimdami sprendimus turi išsamiai išsiaiškinti problemas ir jų galimus sprendimus. Respondentu atsakymas 3,1 iš 5 balu todėl galima teigti kad projektu vadovai prieš priimdami sprendimą turi išsiaiškinti problemas ir jų galimus sprendimus. Bet tikriausiai tai padaro ne visada iki galo .

Darbuotojai neturi jokio noro generuoti naujas idėjas, neatsižvelgiant jog yra peržengiamos funkcinės darbuotojo pareigos. Iš rezultatu galima teikti kad net bijo 1,5 iš 5. Organizacija palaiko pora smulkiu ir bandomųjų projektu 3.2 iš 5.

Toki pat rezultatą 1,5 iš 5 mes matome kad darbuotojai ne jaučia laisves ir kad jie nėra patys sau vadovai ir privalo aptarti visų savo sprendimu su vadovybe ir negali taikyti savo kūrybiškų metodų atliekant darbus . 1,8 iš 5

Darbuotojai patiš jaučia atsakomybe , kaip reikėtu atlikti darbą 3,4 iš 5

Dažniausiai pats darbuotojas nusprendžia ką turėtu atlikti dėl savo darbo. 3,4 iš 5 balu.

Darbuotojai tikrai supranta kaip turėtu būti atliktas jų darbas , ir dažniausiai patys priima sprendimus ką reikėtu pakeisti kad darbas butu atliktas geriau .

Įmonė yra vidutiniškai lanksti ir „griežtas“ vadovavimas tik dalinai riboja darbuotojų galimybes eksperimentuoti su naujomis idėjomis.

Organizacinė struktūra yra gana aiškiai apibrėžta ir aprašyta. Vadovų manymu inovacijos ir rizikos prisėmimas yra viena pagrindinių organizacijos vertybių,

Pavaldumo hierarchija pakankamai aiškiai parodo autoritetus, atsakomybes ir tarp jų yra greitas atsakomasis ryšys, todėl yra greitai nusprendžiama, ar naują idėją toliau vystyti ar ne. Dėka gyžtamojo ryšio darbuotojai gali atvirai kalbėtis kaip pagerinti įmonės veiklą.

Kaip tik galima prisiminti kad Argintą buvo įkurta 1991 Lietuvoje tai buvo ne patys geriausi laikai, bet už tat buvo galimybių išteigti nuosava versla, kuo ir pasinaudojo (A.Mrazauskas ir G. Kvietkauskas, Pagal Roberto ir Grousbecko vyrai kaip tik pasinaudojo savo žiniomis ir aplinkos galimybėmis prisijimant rizika kad sukurti nuosava verslą .

  • Ekonomika Analizė
  • Microsoft Word 936 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 41 puslapis (8881 žodžiai)
  • Deividas
  • Arginta verslo analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Arginta verslo analizė. (2015 m. Birželio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/arginta-verslo-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 08:08
×