Argumentuotas tekstas: JAV prezidento rinkimai - D.Trumpas nėra tinkamas būti JAV prezidentu


Argumentuotas tekstas: JAV prezidento rinkimai - D.Trumpas nėra tinkamas būti JAV prezidentu.


GĮ. 2016 metų JAV prezidento rinkimai buvo vieni iš labiausiai intriguojančių ir nenuspėjamų JAV prezidentų rinkimų istorijoje. Dėl prezidento posto kovojo du kandidatai- respublikonas D.Trumpas ir demokratė H.Clinton. Nors H.Clinton surinko daugiau rinkėjų balsų, D.Trumpas laimėjo surinkęs daugiau rinkikų balsų. Tai sukėlė didelį JAV gyventojų ir viso pasaulio pasipiktinimą, nes prezidentu tapo žmogus, kuris siūlo išvaryti ir nebeįsileisi į šalį emigrantų, užtverti pasienius sienomis ir padidinti muito mokesčius, o dėl savo pažiūrių ir asmeninių savybių gali sugadinti JAV ryšius su kitomis užsienio valstybėmis.

A1. Donaldo Trumpo pergalė JAV prizidento rinkimuose neigiamai gali pakeisti Amerikos santykius su likusiu pasauliu labai aktualioje klimato kaitos srityje.

A2. Dėl D.Trumpo gali subyrėti NATO, o tai turėtų neigiamų padarinių pasaulio taikos užtikrinimui.

A3. D.Trumpo prekybos politika turėtų daug neigiamos įtakos kitų šalių ekonomikai.

A3Pvz. Kinija ir Meksika yra pagrindiniai JAV importo partneriai. Pakėlus muito mokesčius, nebeapsimokėtų prekių gabenti į JAV, o tai būtų didžiulis nuostolis šioms šalims, nes daug gyventojų prarastų darbus ir ženkliai sumažėtų šalių BVP.

KA1PL. D. Trumpas tikisi, kad jis gali sumažinti įtampą tarp JAV ir Rusijos, kadangi V. Putiną, Rusijos prezidentą, vadina stipriu lyderiu, su kuriuo norėtų palaikyti gerus santykius. Jis tikina, kad sugebės žymiai geriau palaikyti ryšius su Rusiją negu B.Obama ar H.Clinton. Tai padėtų sumažinti įtampą tarp šių dviejų ekonomišai galingų valstybių.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (930 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tadas
  • Argumentuotas tekstas: JAV prezidento rinkimai - D.Trumpas nėra tinkamas būti JAV prezidentu
    10 - 2 balsai (-ų)
Argumentuotas tekstas: JAV prezidento rinkimai - D.Trumpas nėra tinkamas būti JAV prezidentu. (2018 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/argumentuotas-tekstas-jav-prezidento-rinkimai-dtrumpas-nera-tinkamas-buti-jav-prezidentu.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 27 d. 17:02
×