Aristotelio požiūris į pedagogiką


Aristotelio požiūris į pedagogiką. „ aukso vidurio “ taisyklė. Aristotelio požiūris į pedagogiką. „Aukso vidurio“ taisyklė. Aristotelio mąstymas remiasi esančių daiktų ir reiškinių suvokimu bei kritine jų analize. Gėrio ir blogio kriterijai paremti konkrečiais gyvenimiškais pavyzdžiais. Literatūra.


Geras charakteris yra pamatai, kurie lems ateities moralinius sprendimus. Svarbu praktika: vaikas mokosi būti garbingas, praktikuodamas garbingą elgesį, mokosi paklusnumo paklusdamas, o ne klausydamasis apie tai. Šiais laikais Aristotelio moralinis mokymas yra aukštai vertinamas ir turi didelę įtaką moralės ugdymui. Viena svarbių minčių: „Lavink vaiką tame kelyje, kuriuo jis turi eiti ir pasenęs jis iš jo neišklys“. Keletas praktiškų patarimų: Iki 5 m. nereikėtų reikalauti iš vaikų ko nors mokytis ar dirbti, idant tai netrukdytų jiems augti. Reikia, kad vaikai pakankamai judėtų ir neliktų be veiklos. Tai pasiekti galima pramogomis, tačiau jos neturėtų būti vulgarios, varginančios ar palaidos. Derėtų pasirūpinti, kokius pasakojimus išgirsta vaikai, nes vaikų žaidimai parengia juos tolesniems gyvenimo užsiėmimas ir turėtų daugiausia imituoti būsimą jų veiklą. Iki septynerių metų vaikai turi augti namuose ir neturėtų matyti ar girdėti nedorų ir žemų dalykų, nes begėdiški žodžiai skatina begėdiškus poelgius. Auklėjimą reikia suskirstyti į 2 periodus: nuo septynerių metų iki lytinės brandos ir nuo lytinės brandos iki 21 m. auklėjimas turi būti visuomenės, o ne privatus reikalas. Laimingas žmogus tas, kuris tik vidutiniškai yra apdovanotas išorinėmis gėrybėmis, bet elgiasi labai kilniai ir gyvena santūriai. Kas gyvena aktyvų protinį gyvenimą ir rūpinasi protu, to ir gyvenimas yra geriausiai sutvarkytas, o dievai jį labiausiai myli. Kaip žmogus tampa geras? Prigimtiniai dalykai tenka iš tikrųjų laimingiems žmonėms. Pamokomam žodžiui klausytojo sielą reikia iš anksto įpratinti, tarsi paruošti dirvą, kad ji augintų sėklą. Tas, kuris gyvena aistromis, neklauso atgrasančių žodžių, o jei ir klausytų, nesuprastų. Aistros nusileidžia ne žodžiui, o tik prievartai. Įstatymais turi būti nustatytas ir auklėjimas, ir lavinimas, prie jų pripratus, jie nebebus nemalonūs.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1633 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jonas
  • Aristotelio požiūris į pedagogiką
    10 - 1 balsai (-ų)
Aristotelio požiūris į pedagogiką. (2018 m. Gegužės 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/aristotelio-poziuris-i-pedagogika.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 01 d. 18:58
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo