Aristotelis filosofijos skaidrės


Aristotelis. Aristotelis – žymus senovės graikų filosofas. Biografija. Gimė 322 m. Šeima. Aristotelio tėvas Nikomachas buvo Makedonijos karaliaus Amynto III gydytojas. Gyvenimas. Sulaukęs septyniolikos atkeliavo į Atėnus ir tapo Platono mokiniu šio įkurtoje Akademijoje. Aristotelis išgarsėjo savo teiginiu „Platonas mano draugas. Substancija. Aristotelis skyrė dvi substancijos dalis – materiją ir formą. Aristotelis skiria 3 geras valstybės valdymo formas. Gyvųjų organizmų klasifikavimas. Aristotelis išskyrė apie 500 paukščių. Pasak Aristotelio, žmogaus forma yra tai. Metafizika. Tai vienas svarbiausių Aristotelio darbų. Retorika. Aristotelis laikomas retorikos mokslo pradininku. Poetika. Aristotelio veikalas „Poetika" yra pirmas filosofinis traktatas. Aristotelis padarė milžinišką įtaką visai vėlesnei Vakarų minčiai. Aristotelio darbai. Pažinimo ir logikos veikalas „Organonas„ Retorikos ir poetikos veikalai „Retorika”. Aristotelio teigimu, „Natūrali filosofija“ yra filosofijos šaka. Literatūra.


Aristotelis laikomas retorikos mokslo pradininku. Jo veikalas „Retorika” pripažįstamas kaip pats svarbiausias darbas apie įtaigumą. „Retorika” buvo parašyta skirtingais gyvenimo etapais: Aristoteliui gyvenant Atėnuose ir vadovaujant jo įsteigtam Likėjui. Aristotelis teigė, jog retorika yra viena iš trijų filosofijos dalių. Pagal Aristotelį, logika yra susijusi su įrodymais, pagrindžiančiais tikrumą, o dialektika ir retorika apima tikimybes, todėl būtent šios filosofijos šakos padeda atsakyti į žmonėms kylančius klausimus. Anot Aristotelio, retorika ir dialektika sukuria darnią sistemą, gridžiamą žiniomis paremta įtaiga, o ne manipuliacija.

  • MS PowerPoint 794 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (835 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ieva
  • Aristotelis filosofijos skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Aristotelis filosofijos skaidrės. (2017 m. Birželio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/aristotelis-filosofijos-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 09 d. 22:34
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo