Aristotelis. Sokratas. Platonas. Stoicizmo filosofija.


Sokrato filosofijos esme. Stoicizmas. Stoicizmas filosofija. Platono filosofijos itaka europos filosofijai. Sokratas platonas aristotelis. Stoicizmas savoka. Filosofijos konspektai aristotelis platonas. Filosofijos ese apie aristoteli. Stoicizmo paziuros. Stoicizmo esme.

Aristotelio filosofavimo bruozai. Sokrato filosofijos esmė. Palatonas apie būtį. Platonas apie valstybę. Stoicizmo filosofijso pagrindai. Sokratos skatinto žmogų mastyti. Sokrato nedomino pirminės medžiagos paieškos, jis domėjosi žmogaus siela, dorove. Nors sokratas pats nieko neparašė, tačiau per savo mokinį platoną jis padarė didelę įtaką europos filosofijai. Jis bendraudavo su žmonėmis. Apsimetęs didžiausiu neišmanėliu, jis siūlydavo aktualias temas diskusijoms. Į savo pąšnekovo įsigilindavo namų reikalus interesus, o vėliau nuvesdavo savo pašnekovą prie visuotinių dalykų ir taip pažadindavo žmoguje jo paties mastymą. Anot sokrato, blogiausia, ką žmogus gali padaryti, tai blogai arba neteisingai pasielgti, nes toks poelgis žaloja jo sielą.

Bet kurį didesnį tyrinėjimą aristotelis paprastai pradeda savo pirmtakų pažiūrų apžvalga. Aristotelio santykis su savo pirmtakais labiau yra filosofo, negu istoriko santykis. Jis žiūri į juos kaip į priemones tiesai pasiekti ir nėra užsibrėžęs pateikti išsamios ir tikslios ataskaitos apie kiekvieną iš jų. Taškai, kur ankstesnių mąstytojų pažiūros tarpusavy nesutinka, iškelia problemas, kurias turime išspręsti. Deramas sprendimas, visiškas temos supratimas turėtų ne tik įgalinti mus išvysti, kas buvo teisus, o kas – neteisus, bet ir leisti mums suprasti, kodėl buvo priimtas klaidingas požiūris. Nemažą aristotelio darbo dalį sudaro sąvokų nuskaidrinimas, mėginant suprasti ir sklaidyti idėjas, kurios iš dalies jau yra pažįstamos. Jo filosofijos terminai nėra itin techniški – tai paprasti ir kasdieniai žodžiai bei frazės. Atidus aristotelio dėmesys kasdienei kalbai padeda jo filosofiją padaryti prieinamą. Ši savybė taip pat pasitarnauja suteikdama jo stiliui jam būdingą patrauklų rupumą . Aristotelis rekomenduoja ir pats praktikuoja įprotį kiek įmanoma plačiau užsiimti paieškomis prieš pradedant klasifikuoti, apibendrinti ir teorizuoti. Aristotelis atliko – ar privertė atlikti – daug sistemingų paieškų, ypač biologijoje, bet taip pat nemažai ir istorinėse studijose. Aristotelis itin svarbius faktinius klausimus sprendžia didžiai nemoksliniu būdu – naudodamasis samprotavimo teikiamais įrodymais aristotelis mėgsta pradėti nuo to, kad surankioja visas mįsles ir keblumus, sykiu pateikdamas abiejų šalių argumentacijas kiekvienu klausimu.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (1181 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tadas
  • Aristotelis. Sokratas. Platonas. Stoicizmo filosofija.
    10 - 3 balsai (-ų)
Aristotelis. Sokratas. Platonas. Stoicizmo filosofija.. (2011 m. Sausio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/aristotelis-sokratas-platonas-stoicizmo-filosofija.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 25 d. 08:04
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo