Aristotelis. Biografija.


Aristotelis. Aristotelis (384-322 m. Pr. E. ) - vienas geriausių platono mokinių ir kritikų. Pats aristotelis naudodamasis savo pirmtakų teorijas kūrė savą sintetinę filosofiją. Ta filosofija - tai bandymas suderinti: sensualizmą su racionalizmu; materealizmą su idealizmu, platoną su demokritu, tačiau reikia pastebėti, kad platonui atiduodamas prioritetas.

Aristotelis (384-322 m. Pr. M. E. Pagrindinis aristotelio nuopelnas - formalizuotos silogizmo metodu pagrįstos logikos sistemos sukūrimas. Jis apjungė tai, kas svarbiausia logikai: sąvokų apibrėžimus, sąvokų jungimą, sudarant teisingus sprendinius, sugebėjimą įrodinėti. Pažinimas pasiekiamas sąvokomis, protu.

Aristotelis labai kritikavo platono idėjų savarankiškumo absoliutinimą, jam atrodė tai gnosiologiškai nepagrindžiama ir dėl to nepriimtina. Atmetus savarankišką idėjų egzistavimą kuriama sistema pagrįsta konkrečiais daiktais - substancija. Filosofui išeities taškas - materializmas. Daiktai egzistuoja kaip vieninga substancija, juos suvokiame tokius, kokie jie yra tik mintis išskiria materiją ir formą. Materija - medžiaga, daiktto substratas. Forma - daikto pavidalas, tai kas išreiškia daikto bendrybę su kitais panašiais daiktais. Materija pasyvi, ir tik forma atskiria daiktą, padaro jį pažįstamą iš kitų, priklausančių kažkuriai rūšiai. forma - tai esmė - sako aristotelis.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (364 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aristotelis. Biografija.
    10 - 3 balsai (-ų)
Aristotelis. Biografija.. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/aristotelis.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 09 d. 22:40
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo