Arkinio tilto projektavimas


Įvadas. Skaičiavimo dalis. Arkinio tilto pakabų ilgio skaičiavimas. Apkrovų skaičiavimas. Tiltą veikiančios nuolatinės apkrovos nustatymas. Tiltą veikiančios laikinosios apkrovos skaičiavimas. Tilto skersinės sijos parinkimas. Apkrovų deriniai. Konstrukcinė dalis. Arkinio tilto elementų skerspjūvių parinkimas. Pirma elementų grupė ( viršutinė arka). Antra elementų grupė (standumo sijos). Trečia elementų grupė (pakabos). Išvados. Literatūra.

Arkinių perdangų konstrukcijoms labai didelę įtaką turi tilto pakloto padėtis. Konstrukciniu, ekonominiu, architektūriniu ir eksploataciniu požiūriu pranašiausi arkiniai tiltai, kurių paklotas viršuje. Tačiau viršuje įrengti paklotą galima tik tada, kai aukšti upės krantai, kai atstumas tarp pakloto paviršiaus ir aukščiausiojo vandens lygio yra didelis ir jame išsitenka perdangos konstrukcijos su reikiamu potilčio gabaritu.

Mano projektuojamas arkinis tiltas metalinis su paklotu arkos apačioje, pakabomis palaikomu visame jos tarpatramyje.

Kadangi mano projektuojamas arkinis tiltas yra kvadratinės parabolės formos, tai arkos formai apibrėžti naudosiu tokią formulę:

Iš šių skaičiavimų matyti, kad ilgiausia pakaba yra 5 metrų ilgio, o trumpiausia 1,8 metro ilgio.

Tilto paklotas yra įrengiamas apatinėje arkos dalyje. Paklotas, kurį sudaro gelžbetoninė plokštė, hidroizoliacija, išlyginamasis sluoksnis ir asfaltbetonio danga yra atremiamas į dvitėjinio skerspjūvio skersines sijas.

Šiame poskyryje bus analizuojama tiltą veikianti nuolatinė apkrova. Ją sudaro gelžbetoninės plokštės, hidroizoliacija, išlyginamasis nuolydį formuojantis sluoksnis ir asfaltbetonio danga. Ši apkrova yra pastovi ir ji nesikeičia.

Skaičiavimams taikoma supaprastinta tilto apkrovimo schema ir sutelkiu tiltą veikiančią nuolatinę apkrovą jo konstrukcijos viduryje, per visą jo ilgį.

Čia: G jėga, kuri pridėta arkos mazge, vienai arkai tenkanti nuolatinė apkrova, atstumas tarp pakabų.

Skaičiuojamajam variantui priimu supaprastintą tilto apkrovimo schemą ir sutelkiu tiltą veikiančią apkrovą per visą tilto ilgį jo viduryje:

Čia: per visą tilto ilgį veikianti apkrova, kuri sutelkta jo viduryje, laikinoji skaičiuotinė apkrova, tilto plotis.

Čia: vienai arkai tenkanti laikinoji apkrova, per visą tilto ilgį veikianti apkrova, kuri sutelkta jo viduryje.

Nuolatinę tilto apkrovą sudaro ir skersinės sijos savasis svoris. Siją veikia pakloto ir laikinoji apkrovos. Skersines sijas išdėstau kas 4 metrus, todėl vienai sijai tenka 4 metrų ruože veikianti apkrova.

  • Microsoft Word 646 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (1714 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Arkinio tilto projektavimas
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Arkinio tilto projektavimas. (2015 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/arkinio-tilto-projektavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 12:34
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo