Arklių infekcinės anemijos protrūkio epidemiologinė analizė


Arklių infekcinė anemija (AIAProtrūkis. Serologinė diagnostika. Koginso testas (Coggins testRezultatai. Diskusija. Hipotezės. Infekcinės arklių anemijos prevencijos priemonės.

1.Užterštas kraujas protrūkis galėjo išsivystyti dėl kumeliukų, kurie buvo užkrėsti per kraują- jatrogeniniu perdavimo būdu. Tai plačiai paplitę arklių pramonės praktikoje.

2.Viruso plitimas per kraujasiurbius vabzdžius. Dėl geografinės padėties, kuriose yra ūkiai, ypatingai didelė vabzdžių populiacija (daug vandens telkinių, pastovi drėgmė ir šiluma).

3.Klinikinių požymių neturintys (slapti) viruso nešiotojai. Kaip veliau parodė atlikti tyrimai, sergantys gali nebūtinai turėti virusui būdingus simptomus. Jie gali tiesiog būti platintojais, o nusilpus imuninei sistemai susirgti. Tai labai pavojingas veiksnys, kadangi virusas plinta slapta ir vienu metu gali tiesiog „iššokti“ protrūkis. Galbūt todėl praėjus 90 dienų karantinui, po penkių mėnesių atsirado aštuoni nauji ligos atvejai. Tikėtina, kad bent vienas iš aštuonių naujai sergančių buvo užsikrėtę, bet nedavė seroteigiamos reakcijos atlikus AGID testą ir buvo paleisti iš karantino. Nors dauguma žirgų duoda teigiamą reakcija po 45d. Dėl įvairių priežasčių ši laiko pozicija gali užsitęsti, todėl yra pravartu atlikti PGR tyrimą, kuris analizuojamo protrūkio metu davė daugiau teigiamų rezultatu. Nepasitaikė tokių atvejų, kad AGID teigiamas, o PGR neigiamas.

4.Tie patys viruso genų potipiai skirtingose šalyse. Filogeninė analizė parodė, kad bent trys gag genų potipiai vyraujantys Italijoje protrūkio metu, taip pat bent du iš jų cirkuliavo Rumunijoje. Buvo manoma, kad jie yra geografiškai apriboti, tačiau vyraujantis eksportas ir importas tarp ūkių šias ribas „sulaužo“. Sergančių žirgų kergimas, kumelingų kumelių transportavimas (gimdoje gali būti per placentą užkrėstas ir jau sergantis vaisius).

  • Veterinarija Analizė
  • Microsoft Word 101 KB
  • 2015 m.
  • 9 puslapiai (1480 žodžiai)
  • Neringa
  • Arklių infekcinės anemijos protrūkio epidemiologinė analizė
    10 - 10 balsai (-ų)
Arklių infekcinės anemijos protrūkio epidemiologinė analizė. (2015 m. Vasario 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/arkliu-infekcines-anemijos-protrukio-epidemiologine-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 16:06
×