ARM cortex M procesoriai


Įvadas. Įmonės istorija. Procesorių branduoliai Cortex – M. Cortex M. Cortex – M. Cortex –M. ARM Cortex-M procesoriai suteikia. Pasirinkimo procesoriai. Cortex – M sistemos dizaino rinkinis. Cortex – M aplikacijos. Išvados. Literatūros sąrašas.


Spartus mobiliųjų įrenginių ir "išmaniosios" buitinės technikos progresas leidžia mums naujai peržvelgti ekonomiškas RISC- procesorių perspektyvas. Kaina, energijos efektyvumas, matmenys ir funkcionalumas naujų prietaisų kartais tiesiog neleidžia naudoti "universalius" procesorius iš Intel ir reikalauja labiau "asmeninių" sprendimų, orientuotų įvairių prietaisų naudojimui. Šiame kontekste atkreiptinas dėmesys į procesorius, kurių branduoliai paremti Cortex šeima , kurie dabar plačiai naudojami PDA elektronikoje, mobiliuose telefonuose, skaitmeninėse laikmenuose ir grotuvuose, nešiojamose žaidimų konsolėse, skaičiuotuvuose ir kompiuteriniuose įrenginiuose, pavyzdžiui, HDD arba maršrutizatoriuose.

Pirmasis serijinis plataus masto ARM procesoriaus branduolis ARM2 buvo sukurtas įmonės ARM Holding (UK) 1986 m. Jis turėjo labai mažas sąnaudas ir paprasčiausią to meto 32-bit RISC architektūrą: joje ne tik trūko laikinosios atminties, kas buvo jau įprastu dalyku daugeliui procesorių, bet ir programinės įrangos. Tokios architektūros kūrimo tikslas – greitaveikos padidinimas maksimaliai supaprastinant instrukciją fiksuoto ilgio ir sumažinti jų skaičių (RISC). Skirtingai nuo įprastų CISC procesorių, mikro-schema, kuri remiasi ARM - branduoliu vykdytu mikrokodus, kaip ir bet kuriuos kitus mašininius kodus, konvertuojant jį į paprastas instrukcijas.

Procesoriniai branduoliai Cortex - tai progresinės plėtros rezultatas klasikinės ARM architektūros. Dėka didesnės greitaveikos su aukštesne kokybe, mažiau sudėtingo programavimo modelio, geros apdorojimo sistemos ir mažesnės kainos Cortex architektūra tampa vis labiau populiari. Šiandien Cortex procesorių branduoliai su standartine architektūra skirti plačiam technologinių sprendimų ratui. Cortex šeimoje realizuojasi trys pošeimiai:

Cortex-R - realaus laiko programoms. Numeracija nurodo santykinę gradaciją pagal skaičiavimo galią bei lusto šeimą.

Pošeimė ARM Cortex-M - tai suderintas energijos taupymas, paprasti naudojime procesoriai, skirti padėti kūrėjams atitikti reikalavimus, ateityje įterptoms aplikacijoms, t.y. leidžiančios teikti daugiau funkcijų esant mažesnei kainai, pagerinti antrinį kodo panaudojimą ir užtikrinti energijos vartojimo efektyvumą. Kiekvienas branduolis serijos Cortex-M turi savo specifinius sugebėjimus, bet visi jie yra sudaryti fundamentalia technologija, kurios dėka jie yra perspektyvus didelei eilei įterpiamųjų aplikacijų. Procesoriaus branduoliai pašeimės Cortex-M yra naudojami mikrokontroleriuose ir mišrus signalo apdorojimo įrenginiuose, taikomi išmaniuose matavimo prietaisuose, naudotojo vartotojo sąsajose, automobilių ir pramoninių sistemų valdyme, namų apyvokos prekėse, buitinėje technikoje ir medicininėje įrangoje, kurių charakteristikom pateikiami specifiniai reikalavimai.

  • Microsoft Word 447 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1767 žodžiai)
  • Kolegija
  • Psychopunk
  • ARM cortex M procesoriai
    10 - 3 balsai (-ų)
ARM cortex M procesoriai. (2017 m. Spalio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/arm-cortex-m-procesoriai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 23:30
×