Aromaterapija (2)


Lanki lank. Greipfurto aliejus. Riebi oda. Sausa oda.

Aromaterapija- tai natūrali gydymo ir profilaktikos sistema, veikianti visą žmogų, o ne tik atskirą simptomą ar ligą. Aromaterapijoje yra naudojami tik natūralūs augaliniai aliejai ir eteriniai aliejai. Augalinis aliejus yra eterinio aliejaus pernešėjas. Augaliniai aliejai gaunami šaltojo spaudimo metu, tada mane išlieka daugiau naudingų medžiagų, vit –A, E, lecitino, nesočiųjų rūgščių. Spaudimo temperatūra neturėtų būti aukštesnė nei 40° C temp.

Augaliniai aliejai yra skirstomi į sunkios tekstūros aliejus – avokadų, kviečių gemalų, nakvišų; ir lengvos tekstūros, tokių kaip – vynuogių kauliukų, migdolų, saulėgrąžų, ryžių, alyvuogių, kokosų.

Augaliniai sviestai – galima gauti iš alyvuogių, kakavos.

Sunkios tekstūros aliejus yra kaip komuvantas.

Sunkios tekstūros A al. Gali būti iki 20%augaliniame mišinyje, pvz., 80ml lengvos tekstūros + 20ml jojobos aug. Al. Sunkios tekstūros.

Eterinis aliejus, tai augalo veiklioji medžiaga arba gydomoji galia, kuri veikia visą žmogaus organizmą.

Eteriniai aliejai išgaunami ir tam tikrų augalų, distiliavimo būdu, estrektavimo būdu. Išgaunami iš augalų šaknų, lapų, žiedų, vaisių, medienos, dervų. Po distiliavimo tiruotą vandenį ir eterinį aliejų, galiojimo laikas 3m. (citrinų 1m.)

Eteriniai aliejai yra daugiau komponenčiai, todėl prie jų nepriprantama, jų cheminė sudėtis keičiasi.

Eterinių aliejų cheminiai tipai priklauso nuo rūšių ir augimo sąlygų, tam tikri aliejai yra veiksmingiausi į tam tikras regionų vietas.

  • Kosmetologija Aprašymas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1215 žodžiai)
  • Linutė
  • Aromaterapija (2)
    10 - 6 balsai (-ų)
Aromaterapija (2). (2015 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/aromaterapija-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 17:57
×