Aromaterapija Eterinių aliejų naudojimas odos priežiūrai


Tikslas. Uždaviniai. Įvadas. Dėstymas. Cheminė eterinių aliejų sudėtis ir jų paplitimas gamtoje. Eterinių aliejų gavyba. Aknė(spuogai). Išsausėjusi oda. Jautri oda. Riebi oda. Keletas paprastų kremų receptų. Veido ir odos vandens receptai. Odos būklė ir gydymas. Aliejai, dirginntys odą ir darantys ją jautresnę. Aliejai, sustiprinantys odos jautrumą šviesai. Apibendrinimas. Panaudotos literatūros sąrašas.

Oda atlieka daug svarbesnes nei išorinio kūno apvalkalo funkcijas. Tai didžiausias kūno organas. Oda yra didžiulis šalinimo organas, kuris daugelio kūno procesų atliekas pašalina kartu su prakaitu. Jeigu kiti šalinimo organai (inkstai ir gaubtinė arna) dirba nepakankamai, tuomet kūnas bando atsikratyti nuodingųjų medžiagų per odą. Kai pastangos viršija galimybes susergama įvairiomis ligomis: nuo egzemosiki aknės ir šunvočių. Oda vienas medžiagas praleidžia, kitas sulaiko, todėl visiškai logiška teigti, jog kai kurias medžiagas ji absorbuoja, o kitas, kurios galėtų pakenkti raumenims ir organams pašalina. Todėl oda laikoma pusiau laidžia. Medžiagos pralaidumas priklauso nuo ją sudarančių molekulių dydžio. Eterinių aliejų molekulinė sandara palyginti paprasta, todėl jie lengvai prasiskverbia per odą. Eteriniai aliejai atjaunina odą bei atstato viršutinį jos sluoksnį pašalindami senas ląsteles bei skatindami naujų ląstelių augimą. Taip pat eteriniai aliejai gerina vietinę cirkuliaciją bei raumenų tonusą skatina pasišalinti medžiagų apykaitos likučius, slopina uždegimą, šalina infekciją ir mažina randus. Eterinių aliejų naudojimas odos problemoms yra pats geriausias būdas pamatyti eterinių aliejų poveikį. Pamažu išnyksta paraudimai, bėrimai, sumažėja uždegimas, oda tampa švaresnė, lygesnė, švelnesnė. Dėstymas

Šis sutrikimas dažniausiai atsiranda paauglystėje, bet kartais pasitaiko ir dvidešimtmečiams dėl padidėjusios riabalinių odos liaukų veiklos ir bakterinės infekcijos. Į odos paviršių išsiskiria per daug riebalų. Nešvarumai iš aplinkos, drabužių dalelytės ir žuvusios ląstelės nuolatos kaupiasi odos paviršiuje ir sudaro sąlygas bakterijoms daugintis. Poros užsikemša ir atsiranda inkštirų. Kai patenka infekcija, atsiranda spuogų. Iš jų sunkiasi skystisnir užkrečia kitus audinius. Eteriniai aliejai naudojami gydant odą iš išorės. Jie padeda panaikinti infekciją ir sumažinti riebalų gaminimąsi. Gydymasis šį sutrikimą pacientas turėtų išbandyti daugelį eterinių aliejų ir išsirinkti patį tinkamiausią, be to, kartais gali tekti juos ir pakeisti. Bene patys naudingiausi būtų levandų(aliejus švelnina, gydo ir skatina augti naujos sveikos odos ląsteles) ir pražangialapių mirtenių aliejai( naikina mikrobus, grybelius). Bergaminiai citrinmedžiai(antiseptinės savybės) taip pat turi daug aknę gydančių savybių, tačiau jų aliejų reikėtų naudoti tik žiemą, nes dėl jų poveikio oda tampa jautresnė šviesai. Galima naudoti ir palergonijų aliejų(jis sureguliuoja riebalų išsiskyrimo procesus., veikia virusus). Jau minėti eteriniai aliejai, praskiesti pagrindiniu aliejumi, tinka veido priežiūrai, jų galima įmaišyti į kremą, veido valiklį ar kosmetinį vandenį. Randelius ar spuogų žymes galima tepti kviečių gemalų, levandų ir nerolio aliejų mišiniu. Gydymą tęsite keletą savaičių ar net mėnesių. Iš pradžių galimas ir pablogėjimas, tačiau atidžiai parinktos rekomendacijos padės išvengti nusivylimo. Jeigu aknė vargina pacientą, kuriam daugiau nei 25 metai, tai priežastis galėtų būti alergija. Tuomet ją reikėtų gydyti kitu būdu.

Odos tipas, kuriam trūksta dregmės, dažnai painiojamas su sausa oda, stokojančią natūralių odos riebalų, nors riabalų stygius gali prisidėti ir prie dehidratacijos, nes paviršinis riebalų sluoksnis padeda išsaugoti odos drėgmę. Išsausėjusi oda dažnai būna tarsi įtempta, šalta ir linkusi raukšlėtis. Tokia oda dažnai yra senyvų žmonių, tačiau dėl centrinio patalpų šildymo ir oro kondicionavimo ši problema vargina ir jaunesnius žmones. Riebalų ir dregmės stygius rodo, kad yra sutrikusi vidaus sekrecijos liaukų veikla, todėl reikėtų naudoti tokius aliejus, kurie padėtų grąžinti endokrininės sistemos pusiausvyrą. Bene patys geriausi būtų pelargonijų(sureguliuoja riebalų išsiskyrimo procesus ir levandų(aliejus švelnina, gydo ir skatina augti naujos sveikos odos ląsteles. ) eteriniai aliejai. Tinka ir švelnūs, minkštinantys odą nerolis(oda ajauninama, gydomi randai), ramunėlių(ramina ir saugo nuo uždegimo) ir rožių(atjaunina odą)eteriniai aliejai. Šiuo atveju geriau naudoti ne kremą, o skystą losjoną, jį galima papildyti jau minėtais eteriniais aliejais. Reikia saugoti odą, kad ji neprarastų skysčių, todėl losjonu ją galima pasitepti keletą kartų per dieną, ypač kai karštas, labai sausas ar vėjuotas oras. Reikėtų vartoti daug šviežių neapdorotų vaisių ir daržovių, vaisių sulčių ir natūralaus mineralinio vandens. Alkoholis yra žalingas, nes jis skatina ne tik odos, bet ir viso organizmo dehidrataciją, todėl jo reikėtų vengti arba vartoti labai mažai. Rūkymas taip pat kenkia.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3578 žodžiai)
  • Kolegija
  • Brigita
  • Aromaterapija Eterinių aliejų naudojimas odos priežiūrai
    10 - 4 balsai (-ų)
Aromaterapija Eterinių aliejų naudojimas odos priežiūrai. (2015 m. Lapkričio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/aromaterapija-eteriniu-alieju-naudojimas-odos-prieziurai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 05:22
×