Aromaterapija ir moters sveikata


Įvadas. Aromaterapijos samprata. Moters sveikatą įtakojantys veiksniai jos gydymas ir profilaktika. Stresas. Menstruacijos. Menopauzė. Celiulitas. Gymdymas. Strijos. Maitinimas krūtimi. Nevaisingumas. Literatūra.

Šiame savarankiškame darbe aptarsiu keletą moters sveikatą įtakojančių veiksnių ir kaip jų galima išvengti arba juos sumažinti naudojant natūralius augalinės kilmės gamtos aromatus, kadangi jie pasižymi kompleksiniu poveikiu organizmui.

Eterinių aliejų poveikis moters organizmui yra kompleksinis. Įkvepiant aromatines medžiagas ir tiesioginio kontakto būdu (per odą) jie veikia mūsų kūną, emocijas, protą. Viena puikiausių eterinių aliejų savybių - sugebėjimas išgryninti orą, kuriuo mes kvėpuojame. Eteriniai aliejai pasižymi antiseptinėmis, antibakterinėmis savybėmis. Šie aliejai ne tik sukuria nuotaiką dėl savo malonaus kvapo, bet ir teigiamai veikia žmogaus organizmą per kvėpavimo sistemą. Kitas kvapiųjų aliejų panaudojimo būdas - tiesioginis poveikis per odą. Tai masažai ir įtrynimai, įvairios vonios ir vonelės (Jonušienė, 2014).

Stresas ir su stresu susijusios ligos priskiriamos didžiausioms civilizuoto pasaulio sveikatos problemoms. Jų gydymas, žinoma, dominuoja ir aromaterapijoje.

Stresas yra visa, kas trukdo normaliai moters psichinei ir fizinei pusiausvyrai. Pavyzdžiui, autoavarija arba sužalojimas sukelia fizinį stresą: blogas apšvietimas, triukšmas, užterštas oras ir bjauri, nežmoniška darbo ir gyvenimo aplinka priskiriami aplinkos stresams. Tačiau žodį stresas moterys labiau sieja su dvasiniais ir emociniais dalykais, t. y. išgyvenimu dėl darbo, finansinės pedėties, tarpusavio santykių ar netgi branduolinio civilizacijos sunaikinimo. Stresas, susijęs su vienais dalykais, lengvai tampa stresu dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, kai jaudinamės, galime pakliūti į autoavariją; kai esame emociškai pavargę, lengviau kimba įvairios infekcijos.

Išorinis streso šaltinis, nėra problema, kur kas svarbiau, kaip į jį reaguojame. Tai bendrasis prisitaikymo sindromas. Po pirminės reakcijos į išorinę grėsmę ar pavojų kūnas prisitaiko prie situacijos ir gana sėkmingai funkcionuoja, nors stresą sukeliantis veiksnys tebeegzistuoja. Tokia prisitaikymo fazė iš organizmo pareikalauja įtampos, ypač apkraunamos antinksčių liaukos. Kai streso apimtys išauga, atsiranda naujas jo šalinis, sugebėjimas prisitaikyti žlunga ir tuomet pasireiškia įvairiausių – nuo alergijos iki širdies priepuolio – simptomų.

Kaip elgtis ištikus stresui? Pirmiausia svarbu suvokti visus grėsmę keliančius veiksnius ir imtis veiksmų, padedančių sumažinti streso poveikį. Aromaterapijai, kaip ir kitiems stresą mažinantiems būdams (jogai, meditacijai, mankštai, kūrybinei veiklai), tenka svarbi funkcija. Kai kurie žmonės kreipiasi į aromaterapeutą jau žinodami apie juos varginantį stresą; šią terapiją jie renkasi dėl visiškai atpalaiduojančio masažo su eteriniais aliejais poveikio. Kiti konsultuojasi dėl streso sukeltų fizinių simptomų, tačiau jiems reikėtų paaiškinti, jog sumažinus streso poveikį, pagerės ir bendra savijauta.

  • Microsoft Word 44 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (2645 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ligita
  • Aromaterapija ir moters sveikata
    10 - 5 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Aromaterapija ir moters sveikata. (2015 m. Balandžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/aromaterapija-ir-moters-sveikata.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 05:43
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo