Aromaterapinės priemonės veido odos procedūrose ir odos ligų gydymui


Temos aktualumas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Aromaterapija. Aromaterapijos taikymas. Oda – vienas pagrindinių eterinių aliejų kelių patenkant į organizmą. Eterinių aliejų naudojimas veido procedūrose. Sausa oda. Mišri oda. Aknė (jaunatviniai spuogai). Jautri oda. Išsausėjusi / dehidratuota oda. Riebi oda. Brandi oda. Odos ligų gydymas aromaterapinėmis medžiagomis. Niežai. Žvynelinė. Sutrūkusios kraujagyslės. Karpos. Egzema. Celiulitas. Dilgėlinė. Juostinė pūslelinė. Kojų tarpupirščių grybelis. Nenormalus odos sausumas (kseroderma). Raukšlės. Strijos. Darbo su eteriniais aliejais taisyklės. Išvados. Literatūros sąrašas.


Aromaterapijoje vartojamų „aromatų“ – iš augalų išgautų eterinių aliejų gydomosios savybės padeda gerinti žmogaus sveikatą ir savijautą. Eterinių aliejų naudojimas masažui, vonioms, inhaliacijoms, garinimui, gali ryškiai pagerinti nuotaiką, palengvinti fizinius skausmus (J. Harding, 2007). Eteriniai aliejai gerina vietinę cirkuliaciją bei raumenų tonusą skatina pasišalinti medžiagų apykaitos likučius, slopina uždegimą, šalina infekciją ir mažina randus. Eterinių aliejų naudojimas odos problemoms yra pats geriausias būdas pamatyti eterinių aliejų poveikį. Pamažu išnyksta paraudimai, bėrimai, sumažėja uždegimas, oda tampa švaresnė, lygesnė, švelnesnė.

Skamba paradoksaliai, bet aromaterapija negydo organizmo Eterinių aliejų veikimą galima palyginti su švelniu niuksu, mėginimu pažadinti snaudžiantįjį. Tarsi gėlių ir augalų aromatai subtiliai šnabždėtų organizmui: ,,Kelkis, pabusk, veik.” Iš tiesų eteriniai aliejai žadina mūsų ląstelėse snaudžiančius apsauginius mechanizmus, kurie per daugybę evoliucijos amžių įsitvirtino žmogaus genuose ir tik laukia paliepimo veikti. Kai organizme kas nors pažeista, drauge su aromatu atėjusi informacija mobilizuoja ląstelėse glūdinčią apsaugos sistemą ir ši puola į darbą. Taigi eteriniai aliejai įjungia organizmo savigynos mechanizmą.

Gydomasis eterinio aliejaus poveikis subtilesnis nei augalo ar jo ekstrakto. Svarbu išmanyti eterinio aliejaus dozes, nes nuo to priklauso gydymo efektyvumas. Paprastai didelės eterinių aliejų dozės veikia mūsų fizinį kūną, o tų pačių eterinių aliejų vos keli kvapnūs lašeliai veikia mūsų psichiką. Eteriniai aliejai įeina į daugelio medikamentų sudėtį, bet sveikatinimo tikslais plačiai naudojami ir grynu pavidalu.

Neretai efektyvumu jie pranoksta antibiotikus. Visiems žinoma, jog antibiotikai – toksinės medžiagos, galinčios sukelti šalutinį poveikį. Dažnai juos vartojant, sunyksta natūrali organizmo mikroflora ir šitaip sukuriamos sąlygos daugintis patogeniniams mikroorganizmams. Eteriniai aliejai pasižymi antibakteriniu, dažnai vartojami, eteriniai aliejai ,,neužmuša” natūralios organizmo mikrofloros, nes patys yra natūralios kilmės.

Sutrikus energiniams organizmo mainams, esant emociniams blokams, rekomenduojami šie eteriniai aliejai: bazilikų, pušų ekstrakto, mimozų, levandų, vanilės, bergamočių, apelsinų, citrinų, kedrų, pelynų.

Eteriniai aliejai yra ir maišomi dėl kelių priežasčių: laukiant pageidaujamo gydomojo poveikio arba trokštant sukurti išskirtinį aromatą. Egzistuoja toks dalykas kaip sinergija, kitaip tariant, sumaišyti eteriniai aliejai sustiprina vienas kito poveikį, Tarkime, priešuždegiminis ramunėlių poveikis sustiprėja, sumaišius jas su levandų aliejumi. Paprastai mišiniai daromi iš tos pačios rūšies augalų aliejų. Tarpusavyje nuostabiai dera gėlių aromatai, įvairių medžių, citrusinių vaisių, prieskoniniai ir pan. O rožė, jazminas ir levanda sustiprina bet kokio mišinio poveikį.

Oda labai svarbi aromaterapijai, nes tai vienas iš dviejų organų, per kuriuos eteriniai aliejai patenka į organizmą (kitas organas – tai plaučiai). Eterinių aliejų molekulinė sandara palyginus paprasta, todėl jie lengvai prasiskverbia į odą. Kita priežastis, dėl kurios eteriniai aliejai greitai rezorbuojasi per odą – tai, jog jie lengvai tirpsta riebaluose. Praėjus odos barjerą, eterinių aliejų dalelės patenka į limfos kanalėlius ir kapiliarus. Tokiu būdu kvapiosios dalelės patenka į kraują ir visą kūną. Kadangi oda atlieka daugelį gyvybiškai svarbių funkcijų, kurios glaudžiai susijusios su organų ir sistemų veikla, tai, veikdami odą biologiškai aktyviomis aromatų medžiagomis, mes galime kryptingai paveikti gyvybiškai svarbių organų ir sistemų veiklą.

Sausa oda – pleiskanoja, linkusi į uždegimus, dažnai rausta. Joje anksčiau pasirodo pirmosios raukšlės, išsiplečia kraujagyslės. Ji rečiau būna spuoguota, bet lengvai suskirsta, sugrumba, jai būtinai reikalinga prižiūra. Oda tampa sausa, jeigu liaukos, esančios po oda, negamina pakankamai riebalų, saugančių odą nuo temperatūrų svyravimų, karščio, šalčio, vėjo. Oda įsitempia, atsiradę maži pleiskanojantys ploteliai, paraudimai ir ankstyvos raukšlelės aiškiai rodo, kad odai skubiai reikia kosmetinės pagalbos.

  • Kosmetologija Referatas
  • Microsoft Word 45 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (4956 žodžiai)
  • Kami
  • Aromaterapinės priemonės veido odos procedūrose ir odos ligų gydymui
    10 - 8 balsai (-ų)
Aromaterapinės priemonės veido odos procedūrose ir odos ligų gydymui. (2016 m. Balandžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/aromaterapines-priemones-veido-odos-procedurose-ir-odos-ligu-gydymui.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:42
×