Arterijų embolija ir trombozė


Įvadas. Arterijų embolijos ir trombozės apibrėžimas. Trombozės apibūdinimas. Embolijos apibūdinimas. Arterijų embolijos ir trombozės atsiradimo priežastys. Klinika, gydymas ir profilaktika. Klinika ir simptomų pobūdis. Medicininis gydymas ir diagnostika. Profilaktika. Išvados. Literatūra.

Tikslas. Aptarti arterijų embolijos ir trombozės ligos ypatumus.

Vyresniame amžiuje tromboze sergama dažniau. Iki 40-ųjų gyvenimo metų tromboembolija pasitaiko palyginti retai. PALYGINKIME: kiekvienais metais venų tromboze suserga:

Moterims gresia didesnė trombozės rizika. Dėl padidėjusio krešumo, sąlygoto hormonų pokyčių, VTE rizika padidėja nėštumo metu ir gali išlikti iki 6 savaičių po gimdymo. Vartojant hormoninius kontraceptikus (3-9 atvejai 10 000 moterų/metus). Dėl pakaitinės hormonų terapijos, skirtos menopauzės negalavimams mažinti.

Šis faktorius padidina kraujospūdį, kraujas tampa klampesnis, sumažėja organizmo aprūpinimas deguonimi, pažeidžiamos kraujagyslių sienelės, pažeidžiamas širdies raumuo, padaugėja „blogojo“ cholesterolio ir sumažėja „gerojo“ cholesterolio.

Arterijų trombozė - tai kraujo krešulys užkemšantis kraujagyslę, dėl kurio vystosi arterijų embolija, kurios metu sutrinka kraujo tekėjimas į organą ar kitą kūno dalį. Susiformavęs embolas (iš atplyšusiu trombo plokštelių) dažniausiai pažeidžia arterijas esančias galūnėse, galvos smegenyse, žarnyne bei inkstuose.

Arterijų embolija ir trombozė gali atsirasti dėl nuo mūsų valios nepriklausomų veiksnių (paveldimumo, amžiaus, ligos ir kt.) ir dėl kontroliuojamų rizikos veiksnių (rūkymas, stresas, antsvoris ir kt.). Dažniausiai šiai ligai rizikč keliantys veiksniai yra rūkymas, lytis, amžius, didžiosios chirurginės operacijos.

Arterijų embolijos ir trombozės gydymas gali būti medikamentinis (pvz., skiriami krešėjimą mažinantys vaistai) arba chirurginis (pvz., įvedamas specialus kateteris, kuris išplečia ir padidina užkimštos kraujagyslės spindį). Ligos profilaktika apima rizikos veiksnių vengimą arba mažinimą (rūkymas, mityba, judėjimo stoka ir pan.).

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 84 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1666 žodžiai)
  • Viktorija
  • Arterijų embolija ir trombozė
    10 - 10 balsai (-ų)
Arterijų embolija ir trombozė. (2015 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/arteriju-embolija-ir-tromboze.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 20:02
×