Aš vaizdo ypatybių įvertinimas taikant dvitešimties pasisakymų testą


Įvadas. Metodika. Rezultatai ir jų analizė. AŠ vaizdo aspektų pasiskirstymo tiriamųjų grupėse rodiklių suvestinė. Išvados. Informacijos šaltiniai.

Dvidešimties pasisakymu testas (TST) - tai metodika, kurią mes pasirinkome AŠ VAIZDO įvertinimui, pateikus anketas 40 studentų. Iš jų 20 studentų ir 20 studenčių. Naudojant šią metodiką, galima palyginti skirtingose bendruomenėse vyraujančias AŠ VAIZDO formavimosi ir išraiškos tendencijas.

Tiriamieji. Rengiant tyrimą, buvo apklausta 20 studentų ir 20 studenčių iš Kauno kolegijos, įvairių studijų programų bei įvairių kursų.

Tyrimo procedūra. Tyrime dalyvavę studentai ir studentės buvo pasirinkti atsitiktinai. Jie buvo apklausiami pavieniui pateikus tokią tyrimo instrukciją:

klausimą. Maksimalus atsakymų skaičius 20, tačiau jų gali būti ir mažiau. Atsakyti galite vienu žodžiu arba 2-4 žodžių junginiu. Atsakymus įrašykite paeiliui pagal eilučių numeravimą.

Šiame tyrime svarbu, kad Jus įrašytume tai, kas Jums be svarstymų pirmiausia ateina į

Duomenų apdorojimas. Tvarkant duomenis apklausos lapai pirmiausia buvo suskirstyti į 2 grupes: studentų ir studenčių. Atsakymų variantai buvo išanalizuoti pagal du kriterijus:

2. Studijų ir profesinės veiklos, pramogų ir laisvalaikio, šeimos sritys.

Tada duomenys buvo suvesti į atskiras lenteles bei suvestines lenteles ir išanalizuoti.

Suskaičiavus ir suvedus visus pirmo kriterijaus duomenis į lentelę, matyti, kad nei viena studentė neparašė visų 20 pasisakymų apie save. Tik viena studentė parašė 15 pasisakymų. 3 iš 20 studenčių 1-5 atsakymų eilutėje pasisakymai yra visi 5 objektyvūs ir nei viena studentė prie subjektyvių pasisakymų nesugrįžta. Dviejų studenčių 1-5 atsakymų eilutėje atsakymai yra subjektyvūs, 6-10 atsakymų eilutėje objektyvių pasisakymų tik po vieną ir vėl grįžtama prie subjetyvių. Susumavus visus studenčių objektyvius ir subjektyvius pasisakymus atskirai, matome, kad objektyvių pasisakymų yra daugiau – 86, o subjetyvių – 83 . Jiems priskiriami atskymai, kurie šiek tiek labiau atspindi jų susitapatinimą su visuomenės institucijomis, parodo jų esamą arba pageidaujamą padėtį susiklosčiusioje socialinių santykių sistemoje. Šiai kategorijai priklauso tokie studenčių pasisakymai kaip: mergina, studentė, moteris, sesuo, anūkė ir kt.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (1487 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simona
  • Aš vaizdo ypatybių įvertinimas taikant dvitešimties pasisakymų testą
    10 - 10 balsai (-ų)
Aš vaizdo ypatybių įvertinimas taikant dvitešimties pasisakymų testą. (2015 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/as-vaizdo-ypatybiu-ivertinimas-taikant-dvitesimties-pasisakymu-testa.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 12:44
×