Aš vaizdo ypatybių vertinimo laboratorinis


Klaipėdos universitetas psichologijos katedra aš vaizdo ypatybių vertinimas taikant dvidešimties pasisakymų testą. Tyrimo metodika. Rezultatai ir jų analizė. Tiriamųjų grupės 1 kriterijus 2 kriterijus. Savybės Subjektyv. Savybės Studijų ir profesinės veiklos sritis Pramogų ir laisvalaikio sritis Šeimos sritis Išvaizda Vidinės. Iš viso. Literatūros sąrašas.

Žmogų nuo pat mažens formuoja aplinka. Žmonės, kurie jį supa, kultūra, kurioje jis gyvena, socialinis sluoksnis ir pan. Šiek tiek paaugęs žmogus ir pats pradeda priimti sprendimus. Pradeda suvokti ko nori, taip brandindamas ir kurdamas save kaip asmenybę. Tačiau vis dar kai išgirstame klausimą “ Kas tu esi?“ suglumstame. Šitiek metų auginę patys save, turime suvokti ką iki šiol užauginome. Kartais atrodo, kad apie kitus mums spręsti lengviau, o savęs apibūdinimas talpina mus į tam tikrus rėmus, į kuriuos patys tilpti nelabai norime.

Savojo Aš sampratą tapo viena iš svarbiausių socialinės psichologijos sričių, nes tai parodo, kaip mes mąstome ir kodėl taip elgiamės. Savojo Aš sampratai daro įtaką:

Socialinė aplinka daro įtaką mūsų savimonei. Lygindami save su kitomis kultūromis, rasėmis ar kita lytimi, pastebime savo skirtumus ir aplinkinių reakcijas į šiuos skirtumus (Myers, 2008). Lyginimas svarbus ir tuo, kad lygindami save su kitais galime surasti savo ypatingus bruožus ir juos tobulinti. Taip pat, galime siekti būti panašesniu į tam tikrą autoritetinę asmenybę. Dažnai lyginimas verčia mus tapti geresniais, nes netinkama aplinkinių reakcija į žmogaus bruožus ar veiksmus rodo, kad kažkas daroma ne taip, kaip turėtų būti. Tai verčia mus jaustis nejaukiai, drovėtis, kad esi kitoks, ir tokio tavęs nepripažįsta. Savojo Aš sampratai didelę įtaką daro ir tai, kuo norėtume būti ateityje- galimi Aš. Kai svajojame turėti šeimą, gerą darbą, namą ir pan. Taip pat, ir tai, kuo bijome būti – bedarbiais, benamiais, nemylimais.

Žmogus, norėdamas išplėsti save naudoja tam tikrus atributus. Tai gali būti rūbai, transporto priemonė ar tam tikri prekiniai ženklai. A. Beck rašė: „didele dalime esame tai, ką turime“. Tam tikri atributai dažnai priskiriami tam tikrai specialybei, socialiniui sluoksniui ar kultūrai. Juos naudojama ir tada, kai norim prisitaikyti ar kam nors įtikti. Dažnai atributika būna itin svarbi, kaip pvz. pokalbyje dėl darbo. Kartais ją naudojame norėdami parodyti savo unikalumą, norėdami išsiskirti iš minios. Būtina nepamiršti ,kad kai kurie atributai nėra pasirinkti norint kažką parodyti, kartais jie tiesiog būtini žmogaus specialybei.

  • Microsoft Word 65 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2272 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lina
  • Aš vaizdo ypatybių vertinimo laboratorinis
    10 - 3 balsai (-ų)
Aš vaizdo ypatybių vertinimo laboratorinis. (2015 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/as-vaizdo-ypatybiu-vertinimo-laboratorinis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 01:16
×