Aš žinau, kad nieko nežinau


Sokrato isminties samprata. Sokratas zinau kad nieko nezinau. Zinau kad nieko nezinau sokratas. Kada ir kaip prasideda sokrato kaip filosofo gyvenimas. Sokrato mintys. As zinau kad as nieko nezinau. Sokrato mokymai. Sokratas ir jo mokymas. „žinau kad nieko nežinau. As zinau kad nieko nezinau sokratas. Sokrato filosofija zinau kad nieko nezinau.

Sokrato apologija remiantis-filodofijos referatas pavadinimu- "Aš žinau, kad nieko nežinau". Įvadas. Kada ir kaip prasideda Sokrato kaip filosofo gyvenimas? Išminties samprata. Mirties samprata. Sokrato ir Dievo santykis. Kodėl žmogus bijo pripažinti naujas tiesas, nors jos akivaizdžiai moralesnės už priimtąsias? Išvados.

aš žinau, kad aš nieko nežinau. - deja tai ne mano mintis. Tai svarbiausias filosofijos teiginys ,filosofijos tėvo, filosofų filosofo, žmogaus , kuris davė pradžią šiai mokslo sričiai, tai sokrato mintis. Apie sokratą, jo mokymus, idėjas sužinome iš kitų parašytų knygų. Deja, jis nėra užrašęs nei vieno savo pamokymo ar pokalbio su paprastais, skirtingo visuomenės sluoksnio žmonėmis. Jo vardą, filosofinę asmenybę išgarsino ne kas kitas, o jo mokiniai bei pasekėjai savo atsiminimais ir turiningais pokalbiais.

Vienas žymiausių ir labiausiai apibūdinančių sokratą kūrinių yra – platono sokrato apologija . Tai puikus kūrinys analizuojantis daugybę filosofinių problemų: išminties, mirties sampratą, žmogaus dvasinės vertybes, jų reikšmę ir daugybė kitų. Pagrindinis sokrato filosofijos ir psichologijos postulatas – žinojimas yra didžiausia vertybė. ir ši mintis aš žinau, kad aš nieko nežinau. - priverčia susimąstyti kiekvieną asmenybę, kad pats žmogus turi suprasti savo pažinimo ribotumą. Tokius žmones buvo galima vadinti išmintingais, nors pats tokiu savęs nelaikė. Jis buvo gerai įvaldęs žinojimą nežinojime metodą, jog nebūtinai nežinojimas baigsis nežinojimu. Jei dar kažko nežinai , nebūtinai tai tiesa, galbūt tu nežinai, kad tai žinai.

šis filosofinis kūrinys parodo tikrojo filosofo išmintį, žinias, išmanymą. Sokratas atlieka filosofo vaidmenį-moko išminties. Kaip sokratas yra pasakęs filosofija-begalinis kelias į išmintį , o tobulėjimui kaip ir tapimui išmintingesniu ribų nėra, tik reikia mokėti pripažinti sau, jog nesi išmintingiausias tik tada galėsi vadinti save išmintingu.

Taip pat dar viena svarbi problema gvildenama šiame kūrinyje tai – išminties samprata. Išmintis laikoma didžiule vertybe filosofijos plotmėje. Tai mokėjimas įrodyti tai, kas laikoma naudingu ir teisingu. Tik ar kiekvieną žmogų galime vadinti išmintingu?.

Mirties samprata šiame kūrinyje taip pat plačiai gvildenama. Mirtis-vis dar neištirta erdvė, kurios negalime apibūdinti nei gėrio, nei blogio sąvoka.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2011 m.
  • 8 puslapiai (2309 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edita
  • Aš žinau, kad nieko nežinau
    10 - 3 balsai (-ų)
Aš žinau, kad nieko nežinau. (2011 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/as-zinau-kad-nieko-nezinau.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 04:24
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo