Asbesto sukeliama tarša


Asbesto sukeliama tarša. Asbesto naudojimas praeityje. M. Pr. Kr. Asbestas vartojamas kaip dangtis lempoms ir žvakėms. Asbesto savybės. Asbestas yra grupė iš šešių natūraliai gamtoje aptinkamų mineralų. Asbestozė. Pneumokoniozė (asbestozė) - chroniška plaučių liga. Liga nustatoma po. Mezotelioma. Pleuritas. Tai galima įtarti asmeniui, kuris ilgą laiką buvo veikiamas asbesto medžiagos. Sergamumas dėl poveikio asbestu Lietuvoje. Profesinių ligų registro duomenimis 1995-2008m. Higienos institute atlikto CAREX tyrimo duomenimis, 1997 m. Asbesto ekspozicijoje darbo pobūdis ir naudotos asbestinės medžiagos. Asbesto plaušelių ore koncentracija yra nustatoma optinės mikroskopijos metodu. Tyrimų duomenys. Mirtingumas pagal epidemiologinius tyrimus. Plaučių vėžys sudaro 54–75 procentus visų profesinių vėžių Remiantis epidemiologiniais tyrimais. Mezoteliomos mirtingumas. Išvada. Naudojami asbesto produktai asbestinio cemento vamzdžiai. Literatūros šaltiniai. Asbestas - vėžinių susirgimų priežastis.


Naudojami asbesto produktai: asbestinio cemento vamzdžiai, banguoti asbestinio cemento lapai (šiferis), izoliacinės medžiagos katilinėms ir vamzdžiams, trinties medžiagos. Asbestas buvo naudojamas tūkstančius metų, tačiau tik dideliu pramoniniu mastu apie 100–150 metų. Pirmoji nustatyta liga buvo asbestozė - neišgydoma pneumokoniozės rūšis, kurią sukelia asbesto dulkės ir skaidulos. Asbestas kelia pavojų tik pjaustomas, gręžiamas ar kaip nors gadinamas. Lietuvoje ir visose šalyse asbestas uždraustas nuo 2005 metų. Tačiau asbesto, kaip praeities liekanos, problema visose šalyse išlieka, nes buvo plačiai naudojamas įvairiose pramonės srityse Europos Sąjungoje mirė 85 419 darbe paveikti asbesto. Laikui bėgant buvo atlikti įvairūs vertinimai, tyrimai įskaitant Pasaulio sveikatos organizacijos ir Tarptautinės darbo organizacijos vertinimus: 107 000–112 000 mirčių. Dirbant su asbesto svarbu stengtis kuo mažiau suardyti asbestinį paviršių, visas atliekas, turinčias asbesto, būtina patalpinti į specializuotus konteinerius ar priduoti į asbesto atliekų tvarkymo aikšteles. Statistiniai duomenys nėra labai tikslūs visose šalyse asbesto sukeltų vėžių, nes dažnu atveju apie mirtis nepranešama, jie nėra registruojami. Rūkymas ir asbesto poveikis dažnai painioja, dažnai slepiama asbesto sukeltų problemų nustatymą.

Asbestas - vėžinių susirgimų priežastis | Renovacijos naujienos | Renovacija.lt Sveikata ir sauga: Asbestas - SAMANCTA (europa.

  • MS PowerPoint 2032 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (1194 žodžiai)
  • Universitetas
  • Elžbieta
  • Asbesto sukeliama tarša
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Asbesto sukeliama tarša. (2021 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/asbesto-sukeliama-tarsa.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 10 d. 08:19
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo