Asinchroninės mašinos konspektas


Statoriaus magnetinis laukas. Trifazis sukamasis magnetinis laukas /. Dvifazis sukamasis magnetinis laukas /. Vienfazis pulsuojantis magnetinis laukas /. Asinchroninio variklio veikimo principas ir sandara. Variklio režimas /. Stabdymo režimas /. Statorius /. Rotorius /. Elektromagnetiniai reiškiniai asinchroniniame variklyje. Statoriaus ir rotoriaus ap. vijų EVJ /. Statoriaus ir rotoriaus, apvijų varžos /. Statoriaus ir rotoriaus grandinių atstojamosios schemos ir vektorinės diagramos /. Variklio magnetinis laukas ir srovių vektorinė diagrama /. Variklio atstojamoji schema /. Asinchroninio variklio nuostoliai ir mechaninė charakteristika. Energetinė diagrama /. Sukimo momentas /. Variklio su trumpai sujungtu rotoriumi mechaninė charakteristika /. Variklio su faziniu rotoriumi mechaninė charakteristika /. Asinchroninio variklio įvairios charakteristikos ir greičio reguliavimas. Paso ir katalogo duomenys /. Darbo charakteristikos /. Samprata apie greičio reguliavimą /. Asinchroninių variklių paleidimas. Tiesioginis prijungimas prie tinklo /. Statoriaus apvijos įtampos mažinimas /. Pagerintų paleidimo savybių varikliai /. Variklis su faziniu rotoriumi /. Vienfaziai asinchroniniai varikliai. Variklis su vienfaze apvija /. Variklis su dvifaze apvija /. Trifazis variklis vienfaziame tinkle /. Kontroliniai klausimai ir užduotys.

Magnetinė indukcija yra proporcinga magnetiniam srautui, o pastarasis — jį kuriančiai srovei. Tai reiškia, kad bet kuriuo laiko momentu kiekvienos ritės magnetinės indukcijos momentinė vertė yra proporcinga rite tekančios srovės momentinei vertei.

Prisiminę svarbią simetrinio trifazio imtuvo srovių savybę: iA + iB+ic=Ot galime apskaičiuoti kiekvienos ritės magnetinę indukciją BAy BB ir Bc ir nubraižyti, jų vektorius.

ties, taikant dešininio sraigto taisyklę. BB ir Bc ilgiai

lygūs pusei pasirinktojo BA vektoriaus ilgio. Visos apvijos magnetinė indukcija

1. Kai trifazę apviją sudaro trys ritės, išdėstytos erdvėje 120° kampais, gaunamas vienos polių poros (p = l) sukamasis magnetinis laukas.

4.Magnetinis laukas sukasi pastoviu kampiniu greičiuco0 = a//. Per nagrinėtą laikotarpį t = t3—l1 = T/3 laukaspasisuko kampu a = 27c/3. Padaliję posūkio kampą iš laikogauname

Taikant ankstesnę metodiką, galima įsitikinti, kad: 1) toks magnetinis laukas sukasi taip pat fazių sekos A-+B->C kryptimi; 2) jo kampinis greitis ir sūkių dažnis yra dvigubai mažesni: <*>0=2nf/2; n0=//2.

Pagaminus kiekvieną apvijos fazę iš dar daugiau ričių,

galima sudaryti magnetinius laukus, kurie turi polių porų

p = 3, 4, 5 ir 1.1. Bendruoju atveju apvijos ričių skaičius turi

būti lygus 3/7, o kampai tarp jų pradžių - 360°/(3/>). Magnetinio lauko kampinis greitis.

  • Elektrotechnika Konspektas
  • Microsoft Word 474 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 35 puslapiai (12124 žodžiai)
  • Mantas
  • Asinchroninės mašinos konspektas
    10 - 7 balsai (-ų)
Asinchroninės mašinos konspektas. (2015 m. Rugsėjo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/asinchronines-masinos-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 12:37
×