Asinchroniniai varikliai


Droid-app://com.google.android.googlequicksearchbox. 500w varikliai.

Asinchroniniai varikliai. Asinchroninio variklio veikimas ir sandara. Elektromagnetiniai reiškiniai variklyje. Asinchroninio variklio nuostoliai ir charakteristika. Asinchroninio variklio charakteristikos ir greičio reguliavimas. Asinchroninių variklių paleidimas. Elektrinis “ford ka”. Šildymo sistemų cirkuliaciniai siurbliai.

Tai kintamos srovės mašinos, kurių veikimo ypatumą nusako pats pavadinimas. Statoriuje sudaromas sukamasis magnetinis laukas. Rotorius sukasi greičiu, kuris nelygus magnetinio lauko greičiui, todėl sakoma, kad rotorius sukasi nesinchroniškai (asinchroniškai).

Kaip ir visos elektros mašinos, asinchroninės gali dirbti variklio ir generatoriaus režimu. Asinchroniniai generatoriai dėl savo savybių naudojami labai retai.

Plačiausiai naudojami asinchroniniai trifaziai varikliai, kurie šiuo metu sudaro daugiau kaip 90% visų pramonėje ir žemės ūkyje naudojamų variklių. Gaminama ir naudojama nemažai asinchroninių variklių, jungiamų į vienfazį tinklą, bet jų galia paprastai ne didesnė kaip 500W. Vienfaziai asinchroniniai varikliai yra ne tokie ekonomiški kaip tos pačios galios trifaziai.

Palyginti su nuolatinės srovės mašinomis asinchroninių variklių sandara yra gana paprasta, jie patikimi ir ekonomiški. Svarbiausias jų trūkumas yra tas, kad yra sudėtingiau pakeisti jų darbo charakteristikas, pavyzdžiui, reguliuoti greitį.

  • Microsoft Word 42 KB
  • 2013 m.
  • 9 puslapiai (2444 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arturas
  • Asinchroniniai varikliai
    10 - 2 balsai (-ų)
Asinchroniniai varikliai. (2013 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/asinchroniniai-varikliai.html Peržiūrėta 2019 m. Sausio 19 d. 03:58
×