Asinchroninio variklio šiluminis bandymas


Elektros variklio siluminis darbo rezimas. Elektros variklių šiluminiai darbo rėžimai. Asinchroninis variklis laboratorinis. Asinchroninis variklis 4 laboratorinis darbas. Trifazis asinchroninis variklis teorija. Variklio mechaninė charakteristika. Siluminis variklis palengvina darba.

Darbo tikslas. Ištirti asinchroninio variklio su faziniu rotoriumi įšilimo ir atvėsimo procesus, esant ilgalaikio darbo režimui. Gauti įšilimo ir atvėsimo laiko pastoviąsias, apskaičiuoti terminį ir mechaninį variklio perkrovimą, taip pat šilumos atidavimo pablogėjimo koeficientą. Teorinė dalis. Ataskaita.

Ištirti asinchroninio variklio su faziniu rotoriumi įšilimo ir atvėsimo procesus, esant ilgalaikio darbo režimui.

Gauti įšilimo ir atvėsimo laiko pastoviąsias, apskaičiuoti terminį ir medirbant elektros varikliui, neišvengiama elektros energijos nuostolių, kurie virsta šiluma ir jį šildo. Variklio įšilimas yra sudėtingas procesas, nes elektros variklis sudarytas iš daugelio elementų, turinčių sudėtingą konfigūraciją, pagamintų iš skirtingų medžiagų, esančių skirtingose šildymo bei aušinimo sąlygose. Šios ypatybės labai apsunkina šiluminius skaičiavimus. Uždaviniui supaprastinti laikoma, kad variklis yra vienalytis kūnas, o jo šiluminis laidumas lygus begalybei. Nors tokia prielaida pilnai neatitinka tikrovės, tačiau skaičiuojant variklio įšilimo procesus, labai palengvina skaičiavimus ir duoda pakankamo tikslumo rezultatus.

Kadangi variklio įšilimo laikas gana ilgas, tai procesą galima laikyti baigtu tada, kai variklio temperatūra per valandą pakyla ne daugiau kaip lŗ c todėl visai įšilimo kreivei gauti reiktų sugaišti labai daug laiko. Nusistovėjusią temperatūrą galima nustatyti grafiška

  • Microsoft Word 291 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (275 žodžiai)
  • Universitetas
  • Asinchroninio variklio šiluminis bandymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Asinchroninio variklio šiluminis bandymas. (2011 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/asinchroninio-variklio-siluminis-bandymas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 28 d. 00:12
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo