Asirai ir Indija


Asirijos sostinė. Asirai dievo rykste. Senoves asirijos sostine. Asirija karinga valstybe. Dievo rykste- asirai. Asirai architektura. Dievo rykštė skaidres. Ninevijos lentele. Asirija. Asirija babilonija.

Asirai buvo karinga tauta, todėl vadinami „dievo rykšte“. Kitos tautos vadino asiriją „liūto guoliu“, o sostinę-„kraujo miestu“. Ii tūkst. Pr. Kr. Susidarė pirmieji valstybiniai junginiai. Pirmosios asiriškos valstybės kartu su ašūru ir ninevija buvo pavaldžios babilonijai. Indo civilizacija atsirado Indo slėnyje 2500 m. pr. Kr. Žymiausi miestai buvo Harapa ir Mohendžio Daras. II tūkst. pr. Kr. įsiveržė arijai(kilmingieji). Jie atnešė į Indiją vedas-savotiškus rinkinius, kuriuose buvo surašyta tai, kas šimtmečiais buvo perduodama iš kartos į kartą. Arijų gimtoji kalba buvo vadinama sanskritu.

Asirai buvo karinga tauta, todėl vadinami dievo rykšte . Kitos tautos vadino asiriją liūto guoliu , o sostinę- kraujo miestu .

Ii tūkst. Pr. Kr.

Xiv a. Pr. Kr. Prasideda karai su babilonija. Maždaug x a. Pr. Kr. Ji tapo galingiausia valstybe pietvakarių azijoje. Asirai nuo seno augindavo žirgus, todėl jų raiteliai buvo kariuomenės akys ir ausys . Asirai taip pat sukonstravo taranus. 850-650 m. Pr. Kr. Asirijos karaliai užgrobė siriją, palestiną, babiloniją ir kariavo su finikijos miestais. Kiekvienoje užkariautoje šalyje asirai pripildavo maišą žemės, kurią išberdavo atvežę prie sostinės vartų. Tai reiškė, jog toje žemėje jie viešpataus amžinai. Užkariautų šalių gyventojus jie išvarydavo mažomis grupėmis į kitus miestus, kad šie nepajėgtų pasipriešinti.

Asirijos sostinė buvo ašūras, o vėliau ninevija. Nors asirija atrodė galinga, tačiau 612 m. Pr. Kr. Babilonijos valdovui nabopalasarui užėmus ir sulyginus su žeme nineviją, asirijos miestai pradeda nykti.

Gyventojai augino arklius ir vertėsi prekyba. Prekybiniai keliai vedė į mažąją aziją ir viduržemio jūros valstybes.

Mesopotamijos gyventojai turėjo apie 3000 dievų. Tikėjo, jog privalo jiems tarnauti ir aukoti aukas. Vyriausiasis dangaus dievas-anus, jo sūnus enlilis-debesų ir vėjo dievas, enlilio sūnus enkis-vandens gelmių dievas. Buvo gerbiami žyniai. Statomos šventyklos-zikuratai.

Ninevijoje buvo rasta 2500 molinių lentelių biblioteka(ašurbanipalo biblioteka) ten buvo rastas ir padavimas apie gilgamešą-reikšmingiausias mesopotamijos kūrinys.

  • Geografija Konspektas
  • Microsoft Word 5 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (507 žodžiai)
  • Asirai ir Indija
    10 - 2 balsai (-ų)
Asirai ir Indija. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/asirai-ir-indija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 04:06
×