Asiūklių ir pataisų skirtumai


Asiūklių ir pataisų skirtumai. AsiūklisPataisūnas.  . Išvaizda. Šviesiai žalios spalvos. Asiūklių šakniastiebiai ir stiebai sudaryti iš narelių. Strobilai. Sporangės. Sporos. Šaknys. Paplitimas. Auga vandens telkinių. Dauginimasis. Sporą sudaro egzosporis ir endosporis o iš viršaus gaubia perisporis. Panaudojimas buityje. Galima apdoroti termiškai ir naudoti kulinarijoje (tsukushi patieklas) tačiau neteisingai apdoroti gali būti nuodingi. Rūšys. Mūsų šalies teritorijoje auga Dirvinis Pievinis Balinis Gegužinis Miškinis. Įdomybės. Pataisūnas – vienas iš seniausių savo šeimos augalų.

Žalios spalvos. Dvišakai išsišakojusio augalo šakutės yra vienodo ilgumo. Smulkūs, padrikai, spirališkai, kartais menturiškai prisisegusiais lapais.

Auga vandens telkinių pakraščiuose, balose, pelkėse, krantuose. Paplitę visuose žemynuose, išskyrus Antarktiką. Kildinami iš Australijos.

Paplitę po visą pasaulį. Dažnai randami šalia akmens anglies šaltinių.

Sporą sudaro egzosporis ir endosporis o iš viršaus gaubia perisporis, iš kurio sporoms bręstant susiformuoja elateros. Džiūdamos elateros išsivynioja, jų tūris ima didėti. Vyniodamosi jos slegia sporangės sieneles, kol šios plyšta ir sporos išsisėja.

Pataisų sporangėse susidaro vienodo dydžio sporos, vadinamos izosporomis, kurioms sudygus išsivysto dvilytis gametofitas – polaiškis.

  • MS PowerPoint 1040 KB
  • 2016 m.
  • 13 puslapių (175 žodžiai)
  • Rima
  • Asiūklių ir pataisų skirtumai
    10 - 5 balsai (-ų)
Asiūklių ir pataisų skirtumai. (2015 m. Balandžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/asiukliu-ir-pataisu-skirtumai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 23 d. 12:01
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo