A.Škėmos romano pagrindiniai nagrinėjimo aspektai


Altoriu sesely aspektai. Tristanas ir izolda antanas garsva. Garsvos pasaukimo problema.

Antano Škėmos romano. Moderniausias XX a. vid. lietuvių rašytojas Laužė tradicines normas. Pavadinimo analizė Pavadinimas orientuoja. Modernaus pasakojimo ypatybės. Kompozicija Tekstas sudarytas iš Įvado. Erdvė ir laikas Pasakojimo šerdis- dabartis. Garšvos vertybių sistema Du tradicinės vertybių sistemos fragmentai – tikra meilė. Asmeninės laimės problema Poetas Antanas Garšva emigravo į JAV. Kūrėjo prigimties problema Antanui Garšvai kūryba buvo gyvenimo tikslas. Pašaukimo problema Ji susijusi su beprasmiu Niujorko viešbučio keltuvininko darbu ir poetinio prado proveržiu. Ironiškas santykis su pasauliu Taip parodomas pasaulio prieštaringumas. Protagonisto praeitis ir dabartis Praeitis nelaiminga. Siurrealizmas Tai XXa. Egzistencializmas Įkūnyta egzistencializmui. Egzistencinė ironija 1. Garšvą supantys žmonės apibūdinami ironiškai. Kultūrinės nuorodos Minimas Antikinis Sizifo mitas. Tekste minimi viduramžių legendos herojai Tristanas ir Izolda. Beviltiška padėtis Dvasinė katastrofa. Destrukcija ir žmogaus istorija Meilės destrukcija (negali būti su mylimu žmogumi). Pasaulio absurdiškumas Absurdiškai vaizduojamas išorinis pasaulis.

Pasaulio absurdiškumas Absurdiškai vaizduojamas išorinis pasaulis. Aprašomos dūžtančios žmonių viltys. Svarbiausia noras būti poetu, bet gyvenimas verčia dirbti rutininį darbą. Tenka meluoti motinai, kad ją išveža į psichiatrijos ligoninę. Išsikyrimas su brangiausiu žmogumi. Mirtis- išsivadavimas nuo pasaulio beprasmybės. Garšvos žinojimas, jog tikrai reikia gydytis, bet pasiryžus tai daryti suprantama, jog jau per vėlu. Laimės ieškojimas dalykuose, kuriuose jos tikrai nerasi. Meilė ištekėjusiai moteriai. New Yourk‘o viešbutis laikomas tikru urbanistikos stebuklu. Noras nusižudyti, kai Garšvą paveikia Šopenhauerio filosofija. Prievartos ir žiaurumo laikotarpiu nužudymas kelia sąžinės graužatį. Jis nepritampa prie kitų rašytojų. Nepopuliaraus poeto kritika populiariam. Nesuvokiama, jog gyvename tik vieną kartą.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 48 KB
  • 2016 m.
  • 20 puslapių (2593 žodžiai)
  • Vilius
  • A.Škėmos romano pagrindiniai nagrinėjimo aspektai
    10 - 9 balsai (-ų)
A.Škėmos romano pagrindiniai nagrinėjimo aspektai. (2015 m. Sausio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/askemos-romano-pagrindiniai-nagrinejimo-aspektai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 17:08
×