Asmeninės apsaugos priemonės analizė


Įvadas. Asmeninės apsaugos priemonės. Galvos apsaugos priemonės. Klausos apsaugos priemonės. Akių ir veido apsaugos priemonė. Kvėpavimo takų ir odos apsaugos priemonės. Plaštakų ir rankų apsaugos priemonės. Pėdų ir kojų apsaugos priemonės. Krūtinės, liemens ir pilvo apsaugos priemonės. Viso kūmo apsaugos priemonės. Išvados. Naudota literatūra.


Darbuotojai, kurie nesinaudoja šiomis apsaugos priemonėmis, gali labai rimtai pakenkti savo sveikatai, ypač klausai. Galimi jos sutrikimai ar net apkurtimas.

Akiniai, saugantys nuo rentgeno, lazerio, ultravioletinių, infraraudonųjų ir matomų spindulių.

Kvėpavimo takų apsaugos priemonių parinkimą sąlygoja duomenys apie aplinką, kurioje dirbama (teršalų kilmė ir koncentracija ore, oro drėgmė ir temperatūra, deguonies kiekis ir kt.), darbo pobūdis ir jo trukmė.

Kvėpavimo aparatams yra priskiriami nardymo aparatai ir medžiagos bei nardymo kombinezonai su narų skafandrais ir apsauginiai aparatai su oro tiekimu (Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymas).

Dirbant tam tikrus darbus, kyla grėsmė pažeisti darbuotojo odą. Jai apsaugoti yra naudojami tam tikri kremai ir tepalai. Pvz., kelininkams vasara rekomenduojama naudotis kremu nuo saulės, kad perstiprinai nenudegtu veido ar rankų odos; žiema spaudžiant dideliems šalčiams, įvairių avarijų likviduotojams ar miško darbuotojams rekomenduojama veido oda prisotinti kremu, kad nenušaltu veido ir pan.

Dirbant statybose plaštakoms ir rankoms galimi tokie pagrindiniai žalojimo pavojai:

Pagal ankščiau minėtus pagrindinius žalimo pavojus, reikia naudoti tam tikras apsaugines pirštines. Pvz. apsaugančias nuo mechaninio poveikio (dūrių, pjūvių, vibracijos ir t. t.); apsaugančias nuo cheminio poveikio; elektrikų ir apsaugančias nuo aukštos temperatūros. Taip pat dar yra naudojamos kumštinės pirštinės, antpirščiai antrankoviai, rankos riešo apsaugos (dirbant sunkų fizinį darbą), pirštinės su nupjautomis pirštų viršūnėlėmis ir odinės pirštinės (Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymas).

2. Kvėpavimo takų apsaugos priemonės suskirstytos į oro filtravimo įtaisus ir kvėpavimo aparatus. Oro filtravimo įtaisams priskiriami respiratoriai, medžiaginės kaukės ir pan., o kvėpavimo aparatams priskiriami nardymo įrangos oro balionai, narų skafandrai ir t.t.

  • Microsoft Word 712 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1604 žodžiai)
  • Kolegija
  • Žygimantas
  • Asmeninės apsaugos priemonės analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Asmeninės apsaugos priemonės analizė. (2016 m. Spalio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmenines-apsaugos-priemones-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 27 d. 04:28
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo