Asmeninės apsaugos priemonės referatas


Įvadas. Asmeninės apsaugos priemonės. Kvėpavimo takų ir odos apsauga. Kvėpavimo takų apsauga. Regos ir klausos apsauga. Regos apsauga. Klausos apsauga. Reikalavimai apsaugos priemonėm.


AAP tikslas yra sumažinti asmenų pavojų ar veiksmingai sumažinti riziką iki priimtino lygio. Apsaugos priemonės nepašalina pavojaus šaltinio ir gali neapsaugoti, jei įranga netinkama.

Bet kuri apsaugos priemonė sudaro barjerą tarp ją naudojančio asmens ir veikiančios aplinkos. Tai naudotojui gali sukelti papildomas problemas; sumažinti galimybę tinkamai atlikti darbą ar sukelti didelį diskomfortą. Bet kuris iš šių veiksnių vartotoją gali atgrasinti nuo taisyklingo AAP vartojimo, todėl kyla traumos, sveikatos sutrikimo, o ekstremaliomis situacijomis, mirties rizika. Geras ergonomiškas dizainas gali padėti sumažinti šias kliūtis ir taip užtikrinti saugias ir sveikas darbo sąlygas.

Pagal paskirtį AAP skirstomos į odos, kvėpavimo takų, regos ir klausos apsaugines priemones. AAP yra skirtingos civiliams gyventojams, vaikams, kariams, pramonės, žemės ūkio darbuotojams.

AAP skirstomos į dvi kategorijas.

Antrajai kategorijai priklauso priemonės apsaugančios nuo mirtino ar galinčio sunkiai ir nepataisomai sveikatai pakenkti pavojaus.

Priemonės, skirtos kvėpavimo takų apsaugai ir visiškai apsaugančios nuo atmosferos poveikio (įskaitant ir skirtas nardymui)

Priemonės su filtrais, skirtos kvėpavimo takų apsaugai

Priemonės, naudojamos žemos temperatūros sąlygomis (-50ºC ir žemiau)

Priemonės, naudojamos aukštos temperatūros sąlygomis (100ºC ir daugiau)

Priemonės, skirtos apsisaugoti nuo kritimo iš didelio aukščio

Priemonės, skirtos apsisaugoti nuo aukštos įtampos ir elektros srovės keliamų pavojų

Pirmosios kategorijos AAP yra paprastesnės konstrukcijos. Jos apsaugo nuo minimalaus pavojaus. Šiai kategorijai priklausančios apsaugos priemonės saugo nuo:

Nesunkiai panaikinamo silpnai veikiančių medžiagų poveikio

Pavojaus dirbant su karštomis detalėmis (temperatūra ne aukštesnė nei 50º)

Mechaninių poveikių, turinčių tik paviršutinį efektą

Vibracijos ir silpnų smūgių, kurie nesukelia negrįžtamų pakeitimų

Respiratoriai padeda apsaugoti naudotoją nuo teršalų, esančių ore, įkvėpimo, tokiu būdu išlaikant kvėpavimo takų sveikatą. Jie yra dviejų pagrindinių tipų. Pirmojo tipo respiratoriai funkcionuoja filtruodami vartotojo įkvėpiamą orą nuo cheminių medžiagų, dujų ar ore esančių kietųjų dalelių. Tai dujokaukės ir kietųjų dalelių respiratoriai. Antrojo tipo respiratoriai apsaugo vartotoją tiekdami švarų orą iš kito šaltinio. Šis tipas apima skrydžio respiratorius bei autonominius kvėpavimo aparatus (AKA).

Dujokaukės ir respiratoriai susideda iš dviejų pagrindinių dalių: antveidžio ir oro valymo filtro.

Odos pavojai, kurie priveda prie odos ligų, gali būti skirstomi į keturias grupes. Cheminės medžiagos liečiasi su oda per tiesioginį kontaktą su užterštais paviršiais, aerozoliniu būdu, panardinus ar užtiškus cheminių medžiagų. Fiziniai veiksniai, tokie kaip ekstremali temperatūra ir ultravioletinė ar saulės spinduliuotė ilgainiui gali būti kenksminga odai. Mechaninė trauma įvyksta trinties, spaudimo, įbrėžimo ir sumušimo forma. Biologiniai veiksniai, pavyzdžiui parazitai, mikroorganizmai, augalai ir gyvūnai, gali turėti padarinių kai susiduria su oda.

Bet kuri AAP, kuri yra barjeras tarp odos ir veiksnio, yra odos apsauga. Kadangi daug darbo yra daroma su rankomis, pirštinės yra esminis elementas siekiant apsaugoti odą. Paprastai kaip AAP yra naudojamos guminės, atsparios pjūviams, karščiui ir grandininio pjūklo pirštinės. Sportuojant ir užsiimant pramogine veikla naudojamos pirštinės, apsaugančios nuo mechaninių traumų.

  • Sauga Referatas
  • Microsoft Word 416 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (3088 žodžiai)
  • Kolegija
  • Deimantė
  • Asmeninės apsaugos priemonės referatas
    10 - 6 balsai (-ų)
Asmeninės apsaugos priemonės referatas. (2016 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmenines-apsaugos-priemones-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 10:56
×