Asmeninės investicijos


Asmeninės investicijos akcijos , obligacijos . Kokią alternatyvą pasirinkčiau. Justinas. „ Rizika , investicinė grąža ir infliacija “. Kauno Technologijų Universiteto dėstytojai „ Akcijos ir obligacijos “. Žurnalas „ Juristo patarimai “. „ Taupymas pensijai – akcijos ir obligacijos “. Martynas Grikinis „ Nuo ko pradėti investuoti ?”. Vertybinių popierių komisija „ Obligacija ”.


Asmeninis investavimas- tai savo sukauptų pajamų panaudojimas įsigijant turtą, tikintis, jog susigrąžinsime ne tik investuotas pajamas, bet ir uždirbsime pelno. Investuoti galima keliais būdais, pavyzdžiui, perkant akcijas ar obligacijas. Tačiau kyla klausimas, kuris investavimo būdas yra geresnis ir kurį pasirinkti.

Akcijos- tai vertybiniai popieriai, juos įsigijęs investuotojas įgija teisę į dalį tos įmonės turto, priklausomai nuo to, kiek akcijų jis nusipirko. Taip pat jis gauną teisę dalyvauti įmonės valdyme bei turi teisę į įmonės turto dalį likvidavimo atveju. Įsigijęs akcijų investuotojas tampa įmonės bendrasavininku ir jo pelnas priklauso nuo įmonės veiklos rezultatų. Jei įmonė veikia pelningai, akcininkas gaus pajamas iš dividendų bei padidėjusios akcijų vertės, tačiau priešingu atvėju, jis patirs nuostolius dėl akcijų nuvertėjimo. Dėl šios priežasties investavimas perkant akcijas yra vienas iš pačių rizikingiausių, nes gali negauti ne tik pelno, bet ir neatgauti savo investicijų. Rizika yra tiesiogiai proporcinga pelnui, kuo daugiau rizikuosi, tuo daugiau gali pasipelnyti arba prarasti. ( Žr. Priedas Nr.1.)

Nėra lengva nuspręsti kur investuoti, nes niekas negarantuoja, jog pasirinktas sprendimas bus geriausias ir pelningiausiais.

  • Ekonomika Aprašymas
  • Microsoft Word 84 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (782 žodžiai)
  • Birutė
  • Asmeninės investicijos
    10 - 3 balsai (-ų)
Asmeninės investicijos. (2016 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmenines-investicijos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 15:35
×