Asmenines ir kolektyvines apsaugos priemonės


Dulkekaukes. Kolektyvines saugos priemones. Asmenines ir kolektyvines apsaugos priemones skaidres. Individualios ir kolektyvines apsaugos priemones. Apsaugos priemones individualios ir kolektyvines. Kolektyvines gyventoju apsaugos priemones. Kolektyvinės apsaugos priemonės skaidrės -žmogaus sauga. Asmenines gyventoju apsaugos priemones. Individualios darbo saugos priemones. Odos apsaugos priemones skaidres.

Apsaugos priemonės. Asmeninės apsaugos priemonės. Kvėpavimo takų apsaugos priemonės. Odos apsaugos priemonės. Filtruojančios. Izoliuojančios. Dujokaukės, respiratoriai, dulkėkaukės, vatos ir marlės raiščiai. Respiratoriaus sandarumas. Marlės raiščio paruošimas. Kolektyvinės apsaugos priemonės. Tinkamai įrengtoje slėptuvėje turi būti galima. Sąlyginai pagal dydį slėptuves galima suskirstyti. Visada parengtos. Didesnės parengties. Paprastosios parengties.

Respiratoriai – tai lengva skritulio pavidalo puskaukė. Jie apsaugo kvėpavimo takus nuo kenksmingo aerozolio (dulkių), radioaktyviųjų dulkių . Draudžiama respiratorius naudoti apsaugai nuo labai nuodingų medžiagų (arseno, švino, fosforo junginių), taip pat nuo medžiagų, gebančių skverbtis pro odą. Respiratoriaus sandarumas tikrinamas šitaip: delnu sandariai uždengiamas iškvėpimo vožtuvas ir lengvai iškvepiama (o ne įkvepiama kaip su dujokauke). Jei oras iš respiratoriaus neišeina, o tik šiek tiek išsipučia, tai respiratorius uždėtas sandariai.

Paprasčiausios kvėpavimo takų apsaugos priemonės, tai dulkėkaukės bei vatos ir marlės raiščiai. Jos apsaugo nuo dulkių, radioaktyviųjų dulkių bei antrinio debesies biologinio užkrato, tačiau neapsaugo nuo nuodingųjų medžiagų garų ir dujų.

Izoliuojančios priemonės geresnės už filtruojančias tuo, kad jas galima naudoti nepriklausomai nuo aplinkos užterštumo bei esant deguonies nepritekliui. Kvėpavimo takus izoliuojančios priemonės (dujokaukės, respiratoriai, pneumatiniai kostiumai) naudoja švarų suspaustą ar žarna paduodamą iš kitos talpos orą ar deguonį.

Sąlyginai pagal dydį slėptuves galima suskirstyti į 7 grupes: 1. Labai mažos - mažiau kaip 25 žmonės; 2. Mažos 25-50 žmonių; 3. Nedidelės 50-150 žmonių; 4. Vidutinės 150-300 žmonių; 5. Didelės 300-600 žmonių; 6. Labai didelės 600-1200 žmonių; 7. Ypač didelės - daugiau kaip 1200 žmonių.

  • MS PowerPoint 1260 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (720 žodžiai)
  • Universitetas
  • Egleleeee
  • Asmenines ir kolektyvines apsaugos priemonės
    9.2 - 5 balsai (-ų)
Asmenines ir kolektyvines apsaugos priemonės. (2013 m. Lapkričio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/asmenines-ir-kolektyvines-apsaugos-priemones.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 27 d. 09:43
×
101 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo